Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem tudom ismertitek-e ezt a...

Nem tudom ismertitek-e ezt a logigakai feledatok/fejtörőt?

Figyelt kérdés

Sokszor hallotam már ezt a fejtörőt, de soha nem tudtam rá a választ!

Ha tudjátok, kérlek segítsetek!


Tehát, igy szól: Három személy elmegy egy hotelbe és kivesz egy háromágyas szobát. A szoba ára 30 dollár, fejenként adnak 10 dollárt. Felmennek a szobába és akkor jön rá a recepciós, hogy valójában a szoba ára 25 dollár, ezért a bőröndös fiúnak ad 5 dollárt, hogy vigye vissza a három személynek. A fiú azon töpreng, hogy ők hárman, hogy fogják elosztani az 5 dollárt, így úgy dönt, hogy megkönnyiti dolgukat és 2 dollárt megtart magának. Visszaviszi a 3 dollárt a személyeknek ők szétosszák köztük, tehát ez az jelenti, hogy elvileg 9 dollárt fizettek fejenkénk. 9 * 3 = 27dollár hozzádava a 2 dollárt a bőröndös fiútól összesen 29 dollár! Hová lett 1 dollár?



2013. okt. 24. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:

1.$30 a recepción

2.5-öt elküld: $25 a recepción, $5 a bőröndösnél

3. a bőröndös megtart$2-t, visszaad 3-at az embereknek

2+3+25=$30

2013. okt. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez igy nem jó, mert fel kell használni azt, hogy 9*3=27
2013. okt. 24. 20:39
 3/4 anonim ***** válasza:

30 dollárt fizetnek

...

25 dollár marad a korcsmárosnál

5 dollár a fickónál

..

Hármat visszaad:

3 - dollár a vendégeknél

2 - dollár a fickónál

25 -dollár a korcsmárosnál

2013. okt. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Annyi a trükk, hogy a 27-ből kivonni kell a 2 dollárt ás nem hozzáadni. így kijön, hogy 25-öt költöttek a szobára és 2-t a fiú elrakott.
2013. okt. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!