Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az nagy para, ha szar minőségű...

Az nagy para, ha szar minőségű gitárral kezdtem/kezdek el gitározni?

Figyelt kérdés
spring típusú ha esetleg hallott vona már valaki róla
2013. okt. 24. 20:52
 1/4 Twillight ***** válasza:
Nos egyértelmüen nem jó dolog de ez főképp az anyagi dolgokon mullik szóval ha van sok pénz fasza gitárt vehetsz ha nincs akor szart vehetsz én javaslom za akusztikus gitárt olcsó jó és jó
2013. okt. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló több okból is inkompetens a témában. Elsőként, mert látszik, hogy lövete nincsen az egészről, másodszor pedig, mivel képtelen értelmesen és helyesen írni.

A Spring típusról még életemben nem hallottam, feltételezem, hogy valamilyen nagyon no-name kínai cucc lehet, de javítsatok ki, ha tévedek. Olyan szempontból para rossz minőségű gitáron tanulni, hogy ha tényleg nagyon rossz a játékkényelme (nagy húrmagasság, zörgés, stb) vagy a hangja olyan vacak, az nem éppen motiváló hatású, és egy kevésbé kitartó tanulónak könnyen elveheti a kedvét. Meg hát, tegyük hozzá, hogy mindenki minél kényelmesebb és szebb hangú gitárt szeretne. Ez persze nem jelenti közel sem, hogy kezdőként érdemes lenne egy drága hangszerbe beruháznod, éppen ellenkezőleg, csak akkor javaslom, hogyha már biztosan eldőlt, hogy a gitározás egy tartós dolog lesz nálad.

2013. okt. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén, én egy 9000 forintos nejlonoson kezdtem a mai napig megvan, kényelmes, gyönyörű a hangja (mondjuk egyszer volt rajta húr cserélve). Ami a hibája, hogy pattog róla a festék, és a hangolókulcsokról letörtek a műanyag bizbaszok, úgyhogy perpill harapófogóval hangolok :D De ez semmit sem ront a zenei élményen. Nekem nem is nagyon volt más lehetőségem, mert eleve ennyi volt a keret, de ma se vennék drágábbat, tanulni teljesen megfelelt.
2013. okt. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hát a szar minőség lehet para, mert előfordul, hogy amiatt megy el a kedved az egésztől, ha mondjuk folyton elhangolódik, nem lehet normálisan beállítani a nyakát, ilyesmi. De ha csak az alapján szűrted le, hogy szar minőségű, mert mondjuk elég noname márka, még lehet elfogadható. Az én első gitárom egy "Special Edition Classic" volt, és a mai napig használom. Egyedül hangolókulcsok voltak rajta cserélve, de maga a hangszer azokkal együtt sem került 10 ezer forintnál többe :D

Szóval ki kell fogni :)

2013. okt. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!