Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki követ. Hogyan buktassam...

Valaki követ. Hogyan buktassam le?

Figyelt kérdés

Furán hangzik tudom, de észre vettem, hogy egy ismeretlen férfi minden napjaimban feltűnik. Áll a házunk előtt vagy a túloldalt, és figyel. Követ engem mikor megyek valahova, azt hiszi nem tudom, hogy követ de tudom, tudom hogy engem követ csak azt nem tudom hogy miért. Segítsetek kérlek, mert nem tudom hogy mit kellene tennem. Ez nem képzelgés, már biztos vagyok benne és ez már körülbelül másfél hete így folyik.

Tudnivalók rólam:

Nem: Nő

Kor: 14,5

Lakhely: Békéscsaba, 5600



2013. nov. 2. 15:18
 1/4 Kuro92 válasza:
Először is szólj a szüleidnek vagy egy idősebb férfinak aki segíteni tud. Lehetőleg rokon vagy régi (pl családi)ismerős. Ha ezeket nem tudod megtenni (pl nincsenek szüleid, bátyád, stb. nyugodtan felhívhatod a rendőrséget is. Konkrétan elmondod az esetet mikor szokott zajlani, hogy küldjenek ki járőrkocsit. Ha igazoltatják is lehet már benne van a rendszerükben és kiderül h nemrég szabadult v bármi hasonló. Persze nem akarok rádijeszteni, de jobb vigyázni.
2013. nov. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kövesd te is hogy érezze a törődést :D
2013. nov. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rendőr mindenképpen.
2013. nov. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ezt szerintem is nagyon komolyan kell venni, szóval ha csak tudsz bárkitől, a szüleidtől, rokonaidtól, barátaidtól is próbálj meg segítséget kérni. Illetve nem árt az óvatosság sem - itt van pár jó tanács egy kifejezetten ilyen erőszakos esetekkel foglalkozó pszichológus ismerősömtől, amit még nekem adott korábban egy elég hasonló esettel kapcsolatban:


"Különböző jótanácsok jutnak eszembe biztonsági tervezésről, ami lehet, hogy neked is eszedbe jutott már. Én figyelnék a környéken, hogy követ-e valaki. Legyen mindig bekapcsolva, árammal és pénzzel feltöltve és kéznél a mobiltelefonod. Ha még nem ismered úgy a környéket, mint a tenyeredet, mérd fel napközben, hogy hol vannak mások számára esetleg ismeretlen átjárók, nyitott kapualjak, későig nyitva tartó boltok, ahova bemenekülhetsz. Olyan öltözékben legyél, amelyben tudsz futni. A környéken ne legyél elfoglalva a telefonoddal, táskáddal, ne telefonálj arrafelé, mert ez eltereli a figyelmedet egy esetleges zaklatóról, támadóról. Ha bármi gyanúsat tapasztalsz, ne hesegesd el a rossz érzést, hanem vedd komolyan, nézz körül, tartsd szemmel a gyanús alakot. Kb. ezek jutnak eszembe."


Remélem, tudtam valamit segíteni és hogy sikerült elriasztanotok a zaklatódat!

2013. dec. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!