Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ágyi Poloska Irtás Házilag?...

Ágyi Poloska Irtás Házilag? Hogyan?

Figyelt kérdés
Gondoltam nyitok egy új kérdést mivel mostanság sokat hallani az Ágyi Poloska problémáról.Nekem fél évembe került amire megtaláltam rá a megoldást,szakcég nem segitett mivel az Unio a legtöbb hatásos anyagot kivonta a forgalomból,a bolti szerek drágák és gyakorlatilag hatástalanok,nekem egy vegyszerész ismerősőm ajánlott egy permetező szert ami emberre teljesen ártalmatlan,de a poloskát gyakorlatilag két kezeléssel eltüntette a lakásomból. Kinek hogy sikerült kiirtani ezeket a kis dögöket?

2013. nov. 3. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Kiírhatnád ide a vegyszer nevét. Érdekel, utánanéznék.
2013. nov. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom igy fejből mert nem értek ezekhez az anyagokhoz,meg két félét kevert össze,1,5 dl kellett 5 liter vízhez,eléggé büdi volt de nem kellett maszk,mondta ne mossam le sehonann kb,2-3 hétig.
2013. nov. 3. 13:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Megtennéd, hogy ha legközelebb találkozol vele, megkérdezed, és kiírod ide vagy elküldöd privátba?(: Egyszer majd lehet hasznát veszem.
2013. nov. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen!
2013. nov. 3. 13:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Köszi!

És hogy ne csak off legyen. Én ruha poloskát irtottam egy ismerős nyaralójában. Borászatban használnak ilyen elégethető kénlapokat, kéndioxid lesz belőle többek között, mikor elég. Szval egy fémvödörbe bele egy 5-6 doboznyi ilyen kis lap, szigorúan csempére téve, ahol nem gyújthat fel semmit, aztán csak meg kell gyújtani őket. Utána meg úgy hagyni a házat egy hétig:D Saját ötlet, akkor bejött, szval ki lehet próbálni, csak óvatosan.

2013. nov. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ágyi poloskára az Insecticide 2000-t javasolnám.
2014. nov. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Sikerült az ágyi poloskát házilag kiirtani!


Több hónapig küzdöttem mindenféle házi praktikával az ágyi poloskák ellen. Ritkítani sikerült őket, de pár hét után újra rengetegen voltak. Próbálkoztam mindenféle megoldással. Több flakon boltban kapható poloskairtót fújkáltam ki minden alkalommal, az ágyakat elhúztam, felfordítottam és körbeporszívóztam őket. Az ágyak lábát kétoldalú ragasztóval ragasztottam körbe. Minden alkalommal sikerült visszaszorítanom a számukat, de megszüntetnem nem sikerült soha.


Hívtam több szakembert is és mind azt mondta, hogy több kezelés kell és kezelésenként 30-40 ezer forint lesz... Nem szerettem volna kifizetni ennyi pénzt, úgy voltam vele, hogy utánajárok mivel szoktak ők permetezni.


Sok külföldi blogot átolvastam, mert mondták hogy például Angliában nagy a poloska invázió. Gondoltam, hogy akkor ott biztosan vannak rá házi praktikák jobban.


Találtam is egy anyagot. Egy angol nyelvű fórumon említette egy mezei felhasználó, hogy ezt a szert használják kisebb-nagyobb dózisban a rovarirtó cégek is. De például ebayről is lehet belőle rendelni 10 ezer forint körüli áron. Nem nyugodtam meg, mert ez sem tűnt túl olcsónak és megnéztem az összetevőit. Ekkor jöttem rá a felismerésre, hogy minden ilyen irtószerben egy közös hatóanyag van a Deltametrin.


Bementem a legközelebbi agrár és kertészeti cuccokat áruló áruházba és vettem egy ilyen deltamtrin tartalmú szert. Én pl. a Bayer által gyártott Decis nevű rovarölő szerből vásároltam ampullás kiszerelést. Kültéri rovarölő szer direkt poloskák ellen. Koncentrátum és a 10 ezrekért árult szerek többszöröse a koncentrációja és csak vagy 600 fontiba kerül.


Fogtam egy kerti permetezőt, bekevertem és egy pár napig munkába indulás előtt gyorsan végigpermeteztem az ágyak háta mögött is. Hazaérve szellőztettem egyet, de kevesebb, mint egy hét alatt minden rovar eltűnt a lakásból. Mondjuk pókot sem láttam vagy egy fél évig.


Teljesen sikerült eltüntetnem a poloskát a lakásból.

2017. jan. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mamámnál hőkezeléssel irtotta ki a szakember itt a száma ha pácban vagy még. 30 29 666 27
2019. máj. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!