Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az emberek komolyan azt...

Az emberek komolyan azt gondolják hogy majd nyernek a lottón vagy sorsjegyen és akkor megváltozik ill. helyrejön az életük?

Figyelt kérdés
Mert az esély szinte semmi:ötös lottón kb. 1 a 44 millióhoz,sorsjegyen a milliós nyereményre kb. 1 a millióhoz,szoktam látni ahogy a sok kisnyugdíjas meg sok lepukkant figura csak kapar,ikszel de minek???

2013. nov. 6. 16:04
 1/8 anonim válasza:
Igen.Komolyan.Különben nem vennék.
2013. nov. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ezek az emberek nagyra vágyoak reménykednek hogy egyszer szerencséjük lesz és gazdagok lesznek de valójában még szegényebek lesznek.
2013. nov. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 YoloFanta válasza:
nemfok megváltozni az életed, csak hirtelen mindenki a barátod lesz, és pár év alatt elszórod a pénz és csak szarabb helyzetben kerülsz mint ahonnan indultál!!
2013. nov. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
81%
Megváltozhat az élete annak, aki nyer a lottón. A pénz hozzásegítheti olyan célok eléréséhez, amiket addig pénz hiányában egyszerűen képtelen volt elérni. Nem feltétlenül kell álomautóra, luxusingatlanra, világ körüli utazásra gondolni, elég csak arra, hogy valaki szeretne esztétikus fogakat, de a fizetéséből egyszerűen nem tud félretenni egy fogszabályozóra, mert örül, ha a mindennapi megélhetését tudja biztosítani. Bízva szerencséjében, az ég kegyeiben, megkockáztat annyit, hogy hetente felad egy darab szelvényt, ezzel minimális, de valós esélyt adva élete triviális szintjéről történő kizökkentésére - feltéve ha nyereményének összege az éppen megvalósítani kívánt vágy fedezetéül tud szolgálni. Hozzá kell tenni, hogy ismerjük már annyira az emberi természetet, hogy mindig többet, jobbat szeretne, mint amije van, amit fel tud mutatni másoknak és önmaga számára, ezért lesznek új vágyak, célok, álmok, amik újból arra fogják késztetni, valahogyan jusson el hozzájuk. Talán sikerül, ha okos és nyereményét jól tudja kezelni, a pénzből többet csinálni, ha pedig egy szerényebb összeg volt a nyeremény, esetleg ismét bizakodhat a heti sorsolásokban. Szerintem nagyobb részben az adott ember személyiségétől függ, mekkora és nem utolsó sorban milyen irányú változást tud okozni életében egy lottó vagy sorsjegy nyeremény.
2013. nov. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok.Tisztelt negyedik nagyon jókat mondasz teljesen igazad van.Én arra szerettem volna rávilágítani hogy az esély a nagy nyereményre szinte nulla,kár erre sok pénzt költeni.Ha valaki időnként megpróbálja azzal nincs semmi gond,túlzásba nem szabad esni.A sorsjegyek hátuljára ráírják hogy 1:5 a nyerési esély csak ők ugye beleszámolják a nagy számú minimum nyereményt is így ez süket duma.A lényeg ott van hogy egy 5 millió db-os sorsjegy szériában kb. 5 db milliós nyeremény van,és ennek a megnyerésére az esély minimális.
2013. dec. 15. 19:47
 6/8 anonim válasza:
40%
Több ember is nyert már igen nagy nyereményt!!! a környezetemben. Szóval az esélyt meg kell adni, de ha az élet úgy akarj egy-két szelvénnyel is lehet valaki gazdag, és százzal sem -soha. Igen, megváltozik az életük és igen, lehet jól és helyén kezelni a milliárdokat is, csak az nem hír és nem kerül a tv-be, újságba.
2014. márc. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez most kérdés az emberi természettel kapcsolatosan, vagy egy szerencsejáték-ellenes kampány?

Előbbi esetén azt mondom, hogy csak lehetőséget ad az embernek, hogy kibontakozzék. Érdekes dolog tud lenni az, amikor egyik pillanatról a másikra tűnnek el a határok, gátak. Ilyenkor gyakran az erkölcsi határok is elhalványulnak, nemrég ezt lelki betegségként is diagnosztizálták, adtak is neki valami szépen hangzó nevet. Amúgy meg mindenki ismeri a jelenséget. Viszont szerencsétlen is a helyzet, mert a környezet viszonya is változhat irányukba, szóval jobb, ha ki se derül...


DE tény az is, hogy kevés az esélye a sok milliárdos nyereménynek, de elvétve van ilyen is, mint "kisebb" 30Millás főnyeremény is, ilyen nyertessel én is találkoztam a munkahelyemen.

Nálam volt, hogy lottóztam, de meg se néztem, hogy nyertem-e, de olyan is, hogy ki se váltottam, pedig nyertem (persze nem nagy összeg, csak 600 Ft). Nem vagyok függő, szerintem egy éve nem is játszottam, és egyéb káros/kóros szenvedélybetegségem sincs.

Egyszer a híradóban beszámoltak egy olyan esetről, ahol egy pénzszállító srác lenyúlta a több millát, és rohant egyből vele a sportfogadóba vagy hova. Végül két helyen külön igazgatói engedéllyel fogadták a játékát, aztán megszívta. Végül kényszergyógykezelésre utalták, és gondolom sokáig vonták le a fizujából, ha volt neki munkája.

2016. febr. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A kommentemben szerintem elég jól kifejtettem,ez egy felvilágosító jellegű kérdés.Kinéztem egy konkrét példát:

egy olcsóbb fajta sorsjegy 5 millió darabos szériájában 4 darab milliós nyeremény van.Az az alattiakkal nem sokra megy az ember.Ennyi.

2016. márc. 10. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!