Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy vannak a koreai nevek?

Hogy vannak a koreai nevek?

Figyelt kérdés
Tudom, értelmetlenül tettem fel a kérdést, de nem tudtam másképp megfogalmazni. Pl. van egy színész, akinek a születési neve teljességgel különbözik a most használttól, miért van ez? Ez hozzátartozik a hagyományhoz vagy? Már több mindenkinél észrevettem és nem értem.

2013. nov. 11. 20:10
 1/4 anonim válasza:

Mindenkinek kettő neve van +a család neve. Pl. Park ChanYeol. Kim SangBum.Kim HyungJoong



De lehet 2 is.Egy család és egy kereszt név. :)


A nem emlékszem hogy a popofkorea vagy a xialongimnida esetleg egy más valaki de lett egy nagyon szép alapos cikk írva erről ! Ott minden elvan magyarázva :)

2013. nov. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, eddig értem, a vezetéknév után következik a keresztnév, ezt tudom. De úgy értem, hogy pl. Ha Ji Won (színésznő), születési neve Jeon Hae-rim.
2013. nov. 12. 22:18
 3/4 anonim válasza:
Ez csak egyszerű név változtatás lehetett akkor :)
2016. dec. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megváltoztatta egyszerűen a nevét, mint ahogy sok nyugati művésznél (színész, író stb.) is előfordul.

Egyébként a három szótagból, az első a családi (néhány hagyományos klán név, kim, park, lee, jang), a második kettő a keresztnév, de az nem két külön név, hanem a kínai írásjegyekből átvett ideogramma koreai kiejtés szerinti leirata. Szóval általában valami olyan nevet adnak, ami valami pozitív tartalommal bír a kínai jelek közül, bölcsesség, szerencse, jóság, menny, sors stb. egyéb bonyolult többjelentésű kínai jelek. A két karakter közül az egyik hagyományosan az egész generációnál közös (testvérek).

2016. dec. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!