Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van egy fél autista srác az...

Van egy fél autista srác az iskolában és fülig szerelmes belém. Nagyon ijesztően és szúrósan tud nézni és mikor elmondtam neki hogy nem szeretnék vele járni még inkább félelmetesbe váltott. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
azóta nagyon durva dolgokat talál ki rólam és terjeszti a suliba nem tudom mit tegyek.

2013. nov. 15. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Ez ellen nagyon nem tudsz mit tenni... Szólj az osztályfőnöknek vagy az igazgatónak, hogy ez és ez a problémád, és szeretnéd, ha megoldódna. Ha ők nem segítenek, akkor a szüleit kell felkeresned. Ha ők sem tesznek semmi érdemit, akkor kifogytál a lehetőségekből; ha nagyon zavar, akkor elképzelhető, hogy az iskolaváltás lenne a megoldás.


Tudod, hogy "árulkodni" nem szép dolog, de ha az embernek problémája van, akkor igenis nyissa ki a száját!


Hányadikos vagy?

2013. nov. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
89%

Fél autista ember sztem nincs.

Bár ha kettévágnak egy autit...


Egyébként tök mindegy hogy néz, az érzelmeit valószínűleg ez a dolog nem közvetíti.

2013. nov. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
31%

1.Szólj a tanárnak,hogy beszéljen a gyerekkel,vagy ha nem jön be,akkor a szüleivel.

2.Szólj a szüleidnek ha lesz mostanában szülői értekezlet nálatok akkor beszéljenek a szüleivel mert ez nagyon zavar.

3.Vagy csaj simán menjetek be a szüleiddel és szóljatok hogy ez nem mehet így tovább.


Ezek a biztonságosabb lehetőségek.A biztonságtalan az hogy megvered/megvereted.De ez azért nem jó mert te így akár nagy bajba is kerülhetsz. :/


Sajnos az ilyen beteg gyökerekkel nem tudsz mit tenni.A szóból nem ért,akkor vagy a szülők,vagy a verés.

2013. nov. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
3.Vagy csak* bocs elírta a telefon
2013. nov. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a válaszokat a "verés' egyébként se lenne megoldás mert nagyon agresszív szegény
2013. nov. 17. 20:02
 6/10 anonim válasza:

Az agresszív még rosszabb...Nekem az egyik barátnőmnek volt olyan hogy egy beteg kb hókuszpókra hasonlító fiúnak tetszett,ő meg nem hagyta békén a barátnőmet.Én mindig kiálltam érte,elküldtem a fenébe mert már engem is zavart.Mondjuk ez inkább hülyén agresszív gyerek,nekem meg elég volt arrébb hajítanom mert volt össz-vissz 30 kiló.

De leállt aztán,remélem téged is békén fog előbb utóbb hagyni az a fiú.

2013. nov. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#3 Az autista az nem beteg gyökér. Gyökér az, aki azt se tudja, mi pontosan az autizmus, de már ítélkezik.


Nem megvédve az autista egyént, de azt nem árt tudni róluk, hogy közülük valóban sok az agresszív egyén, olyannyira, hogy sokuk képes még a legjobb ismerőseinek, hovatovább még a saját szüleiknek is nekirontani. A másik dolog, hogy egy-egy váratlan esemény (és ide tartozik a kérdező elutasítása is) hirtelen cselekvést, pánikot képes előidézni bennük és ennek az eredménye a pletykálás.


A kedves kérdezőt sajnálom, mert ez valóban nehéz helyzet. Talán a legjobb lenne leülni ezzel az egyénnel (mondjuk egy lyukas órán) és elmagyarázni tételesen, miért nem fog működni kettőtök között. Akkor talán nagyobb eséllyel fogja megérteni, miért nem működőképes a dolog és akkor a kérdezőről nem fog tovább terjeszteni hazug dolgokat.


(Egyébként olyan, hogy félautista nincs. Valaki vagy az, vagy nem.)

2014. jan. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a 3#-as válaszoló nem azért "beteg gyökerezte" le a szerencsétlent, mert autista, hanem azért, mert gyökereknek az olyan embert szokás nevezni, aki csak azért, hogy lásson mást szenvedni, keresztbe tesz, ráadásul még beteg is, szóval a lényeg; nem a betegségét, hanem a viselkedését bírálta a jóembernek.


Amennyire én tudom, az autisták nem képesek másik vélemény befogadására; ha neki a lány a rögeszméje, nincs az az Isten, hogy megváltozzon a véleménye. Negatív hatás negatív hatást szül alapon a szerelme átcsap gyűlöletbe, és ez a hozzáállása nem fog változni, akármilyen szép szóval magyarázzák el neki a dolgok normális folyását. Ez az érzés akkor fog feloldódni, ha a lány szerelmet vall neki, ha elhagyja, megint gyűlölni fogja, és így tovább...

2014. jan. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 Nem teljesen igaz, amit mondasz.


Az autisták befogadják a negatív véleményeket, csak nagy az igazságérzetük, ezért alapos indok kell nekik ahhoz, hogy elfogadjanak egy ilyen helyzetet. Ha ez megvan, akkor a lány sikerrel járt. Amíg ez az alapos indok nincs meg, addig élni fog benne a remény.


A másik dolog, hogy ez se biztos, hogy az egyedüli megoldás a lány részéről, ha szerelmet vall neki. Egy idő után beletörődik (mert maga is rájön, hogy más lehetőség nincs).


De a dolog gyors lezárására szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha a diákok a szüleik valamint az osztályfőnök jelenlétében beszélnék meg ezt a helyzetet.

2014. jan. 19. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

„De a dolog gyors lezárására szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha a diákok a szüleik valamint az osztályfőnök jelenlétében beszélnék meg ezt a helyzetet.”


Ami persze kicsit sem lenne megalázó az auti srácnak...

Az egyértelmű, határozott, örökre szóló elutasítás indokokkal remek megoldás.

2014. jan. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!