Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez mitől van? 11 éve egy...

Ez mitől van? 11 éve egy furcsa vágy kísért.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

24 éves vagyok, eredetileg nő. De 12-13 éves korom óta gyakorlatilag férfi ruhákba öltöztem, de ez mellett titokban erősen festettem magam, olyan akartam lenni, mint egy transzvesztita férfi.

Sajnos ez a dolog a mai napig nem változott, de élvezem is. Csak nőként zavar ez a dolog. Minden vágyam, hogy egy olyan férfi legyek, aki nőnek öltözik.

Bonyolultan hangzik, de belül én egy olyan férfinek érzem magam, aki nő akar lenni.

Ez mitől lehet? Lassan 12 éve érzek így. Elképzelhető, hogy a kedvenc énekeseim hatottak így rám? Pl.: Pete Burns vagy mostanában Jeffree Star. De ilyen hosszú idő óta...

Szerintetek megérné átműttetni magam ezért? Nagyon rosszul érzem magam ebben a testben.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2013. nov. 19. 15:05
 1/1 anonim válasza:
54%

Szia!


Akad ilyen, ha férfinak érzed magad (akárhogy is öltözködő férfinak), akkor férfi vagy. A nemi identitás és annak kifejezése nem feltétlen van egymással kapcsolatban, ha belegondolsz a cisz (=nem-transz) férfiak közül is van, aki női ruhákba szeret öltözni, de elégedett a testével, a te esetedben is ilyesmi a helyzet, csak a tested nem férfi, mint amilyennel jól éreznéd magad.


"Szerintetek megérné átműttetni magam ezért?"


Először az a kérdés engedik e elvégezni ezeket a műtéteket? A magyar transz emberekkel foglalkozó orvosok elég begyöpösödöttek, a sztereotipikusan férfias transz férfiakat és nőies transz nőket fogadják csak el simán. A te esetedben lehet hazudnod kellene arról, hogy szabadidődben nőies ruhákba öltözöl, hogy megkapd a diagnózist a transzszexualitásodról és ezzel a zöld utat az orvosi beavatkozásokhoz.


Maguk a műtétek (főleg a nemiszervműtét) is elég drágák, bár azt hiszem lehet méltányossági kérelemmel támogatást kérni rájuk.


Nem tudom pontosan milyen műtét(ek)et szeretnél elvégeztetni, de itt nézz körül az elérhető hormonkezelésről illetve műtétekről: [link]


Ha tudsz angolul ez is jó forrás: [link]


Általában ahhoz, hogy mellkas- vagy nemiszervműtétet csináltass, először legalább fél-1 év tesztoszteron-kezelést igényelnek a sebészek (kivéve ha orvosi okok miatt nem lehet), a tesztoszteront pedig csak úgy engedik elkezdeni Magyarországon, hogy először eltávolítják a méhed és petefészkeid, mert valamennyire növeli a rák kockázatát ezekben a szervekben. (Bár más országokban csak 3-4-5 év tesztoszteron után javasolják az eltávolítást, szal a magyar orvosok hozzáállása némileg paranoidnak tűnik. )


A transz férfiak számára elérhető nemiszervműtéti technikák sajnos még aránylag gyerekcipőben járnak, a végeredmény nem lenne/lesz kinézetében túl hasonló a cisz férfiak péniszéhez, de néhány transz srác még így is bevállalja, mert úgy érzik az is jobb, mint ami a műtét előtt van nekik.


Ha van még kérdés, írj.


- MoonEyes

2013. nov. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!