Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Apródon rendelt...

Mit csináljak? Apródon rendeltem egy telefont póstai úton. A csomag megjött értéke 60 ezer forint volt. Kifizettem a póstásnak de a csomag ures volt. Ilyenkor mit csinálhatok? Esetleg rendőrség? Bunkók kíméljenek!

Figyelt kérdés

2013. nov. 20. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos ez elég gyakori átverési forma. Szerintem megpróbálkozhatsz a rendőrséggel, ez mindenképp bűncselekmény, ráadásul nem kis pénzzel károsítottak meg.

Legtöbbször akik ilyent csinálnak, nem valós elérhetőségeket adnak meg, vagy a telefonszám ,csak addig él, amíg megrendeled az árut, de semmiképp ne hagyd annyiban.

Tudom ez utólag nem segít, de én egyszer pofátlan módon feltéptem a csomagot, mielőtt fizettem a postásnak. Ez is tilos, de én megtettem. Volt még kint az utcán pár szomszéd, nem a postással akartam kicseszni (aki amúgy közben dörmögött az orra alatt) de arra gondoltam, hogy legalább van szemtanú, ha üres a doboz.

Szörnyű egyébként, hogy a vevőt nem biztosítja semmi, tehát nem nézheted meg a csomagot átvételkor. Nem a postát akarnám megkárosítani, hanem azt mondanám, hogy ok. fizettessék meg a postai díjat, de nem fizetem ki az áru értékét.

2013. nov. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ezert nem rendelunk semmit maganszemelytol postai uton, hanem atvesszuk szemelyesen, vagy ha igen, olyan helyen tesszuk, ahol az elkovetonek utana lehet jarni (pl. vatera, ahol kotelezo szamlaszamot megadni). gondolom joval olcsobb volt, mint barhol mashol, aztan raugrottal, hogy 'jo uzlet'.


tehetsz feljelentest a rendorsegen, ha makod van, par ev alatt el is kapjak. volt is mostanaban ilyen ugy, ahol bebukott a joember.

2013. nov. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
levonhatod a tanulságot kábé. semmit.
2013. nov. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vörösnefelejcs ***** válasza:

A posta még megállíthatja a kifizetést! Ők nem károsodnak, és a pénz visszakerülhet hozzád. De lehet, hgoy ehhez már késő, bakker. Rögtön kellett volna szólni.

Ettől még a rendőrség nem árt, ha tud róla, hátha elkapják az illetőt, ha nem nálad, akkor másnál és akkor a te károdat is ráverhetik. Ha mindenki hallgat, akkor világos, hogy megéri egy a fajta "biznisz".

2013. nov. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kézbesítésig a feladó tulajdonát képezi egy küldemény. Ha te felbontod fizetés előtt (ergó kézbesítés előtt) a feladót károsítod meg és a postá(s)t. Ha kifizeted és üres a doboz, akkor te szívod meg. Sehogy sem jó. Mi a megoldás? Drága cuccot személyesen kéne venni, vagy ha már neten vesz valaki valamit, azt megbízható oldalról tegye...
2013. nov. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ÍP- cím alapján nem lehet vissza keresni??

vagy számla szám

vagy telefon szám alapján??

2013. nov. 27. 10:24
 7/9 anonim ***** válasza:
tettel mar feljelentest a rendorsegen? csak azert, mert a felsorolt adatok egyiket sem fogjak neked kiadni, ellenben a rendorsegnek igen. a szamlaszambol eleg gyorsan azonosithato a joember.
2013. nov. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Ha már profi az illető, az IP számát is tudja leplezni, a számlaszám valaki nevén van, akin behajthatatlan...

Akkor is jelentsd fel.


Hatvanezer nem aprópénz.

2013. nov. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel, és keress még olyanokat akiket az illető megkárosított, és ők is tegyenek feljelentést. Üzletszerűen elkövetett csalás miatt már a magyar rendőrség is elkezd nyomozni.
2014. júl. 16. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!