Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vegyestüzelésű kazánban ha be...

Vegyestüzelésű kazánban ha be akarok gyújtani felülről, akkor az előző adag parazsával mi legyen?

Figyelt kérdés

Van egy vegyestüzelésű kazánom, amiben barnaszénnel fűtök úgy, hogy berakom a szenet, a tetejére a fát és papírt, begyújtom és felülről szépen ég.

A kérdésem, hogy ha este begyújtok, reggelre, vagy akár másnap estére még vannak izzó darabok a kazánban. Ezt ki kéne kotorni? Annyi már nincs, hogy alulról begyújtsa a következő adag szenet, de azért mégiscsak izzó parázs és széndarabok. Akkor erre rá kéne rakni és újra felülről begyújtani? Vagy az előző adagra a fát és onnan begyújtani? De az akkor már alulról begyújtás, ami elvileg nem olyan jó. Illetve ilyenkor az előző adag hamuja elfogja alulról a levegőt, így az új adag nehezebben gyullad be, nem? Ti hogy csináljátok?



2013. nov. 22. 11:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem vagyok profi a dologban, de szerintem ha meg izzik, akkor fllosleges kikotlrni, tudsz vele sporolni egy kicsit:)

Persze a hamu utban lesz, ugyhogy sztem lehet ugy, hogy mondjuk 2 naponga vagy 3 naponta kikotrod, de amugy meg csak rapakolsz a parazsra:)

Bar neked kell kitapasztalni

2013. nov. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!