Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nincsenek, a magyar...

Miért nincsenek, a magyar iskolákban egyenruhák, mint a japánoknál? Kinek mi a véleménye erről? :D

Figyelt kérdés

Kicsit ki fejtem, vagy megpróbálom :D

Nos a japánoknál, minden iskolában, óvodában egyenruhák vannak. Ami szerintem elég jó, stílusossá teszi az embereket. Sőt szerintem az itteni iskolákban, még a morált is javítaná. Tanulás téren, és a közösséget is össze hozná.Nem kéne mindenkinek, a divatot követnie ilyen téren, egységessé tenné a diákokat.



2013. nov. 27. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Először is, a "kifejtem" még egyenruhában is egybe írandó. Másodszor viszont nem csak a japánoknál van egyenruha, hanem a legtöbb angolszász országban is. Meg még sok más helyen is. Gondolom te anime fan vagy, és ezért a japánokkal példálózol. Persze ez nem baj. Amúgy egyszer megkérdeztem egy Új-Zélandi csajt erről az egyenruháról, mert hogy az iskola megköveteli, de nem ad pénzt rá, és kinevetett, mert hogy az egyenruha nevetségesen olcsó minden boltban. Szóval ahogy helyesen kifejtetted, közösség összekovácsoló ereje van, valóban dob a morálon, valóban kiküszöböli ezt a divat mánia problémát, és végül de nem utolsó sorban még olcsó is. Most már csak valahogy be kell adni a politikusoknak, hogy ez jó, utána meg a népnek, hogy ez nem visszatérés a diktatúrához, és nem a személyiségi jogok megcsonkítása, miszerint a gyerekek nem járhatnak úgy iskolába, mint valami discoba.
2013. nov. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom én valahogy nem akarok egyenruhában járni suliba
2013. nov. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Na, hát láttam ilyen egyenruhás képeket, és a csajszik minibbre vágták a szoknyájukat pl, hogy egyediek legyenek, so átalakítgatták
2013. nov. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*Ja meg még mer' amúgy is sztem pl felesleges:$:)
2013. nov. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Röviden: Szerintem hülyeség. Régen ez volt, most már nincs, és ne is legyen.



(amúgy ha jól tudom, Hoffmann tervezgette tavaly ezt a dolgot)

2013. nov. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Egyenruhában ugyan nem jártam, de 12 évig köpenyben igen. Semmire nem volt jó, nem is szerettük.

Sok helyen egyébként ma is szigorú előírás a formaruha, nem kell japánig szaladnod.

2013. nov. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Nekünk is köpenyünk volt. Sztem jobb volt, mint az egyenruha, mert suli után lekaptuk, és maradt rajtunk valami.

Védte a ruhát, mindig volt egy-két zsebed, rendesen nézett ki az osztály, valóban nem nagyon ment a kinek milyen ruhája van, mert eltakarta. Aki akarta, magán hagyhatta. Pillanatok alatt száradt, vasalni sem kelllett (mert ez műanyag).

Már nincs, mert nem akarták...csoda, hogy még számolni tanul valaki, mert azt sem szereti a többség.

2013. nov. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, amúgy nem vagyok anime fan.Csak láttam ilyen videókat,amin japán lányok táncolnak :D Meg hasonlóak, a köpeny amúgy, eleinte a szegénység el takarására volt jó.Mármint a ruhákat el takarta lényegében,olyan helyeken ahol sok volt a gazdag és a szegény. Így nem kellett szégyenkeznie a gyereknek,miközben ugyan olyan volt a bánás mód is.
2013. nov. 28. 11:47
 9/9 anonim válasza:
Én támogatom az ötletet. Nekem mondjuk nem a nyakkendős egyenruha tetszik, hanem a matrózblúz. Szerintem aranyos, és nem lehetne másokat a ruhájuk alapján megválogatni. Szívesen hordanám,az biztos. :-)
2015. márc. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!