Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aki szereti animéket (lent)?

Aki szereti animéket (lent)?

Figyelt kérdés
úgy mond aki vmennyi szinten tudnak japánul akár több szót ismer akár kevés szór ismer... ha vannak itt olyanok :)én 2-4kb szót ismerem :$ Japánul: Merii Kurisumasu --> azt jelenti hogy boldog karácsonyt,nem??

2013. dec. 14. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Az valóban azt jelenti (nehéz lenne nem felismerni benne a merry christmas-t), de legtöbbször csak merikuri-t mondanak helyette. Meg aztán nagyon más kultusza van ott a "karácsonynak".


Én most már 3-4 éve tanulok japánul, de nagyon sok érdekes szót tanulok meg animekből. (houkou onchi -> akinak rossz az írányérzéke, soushi senban -> nevetséges vagy occhokochoi -> ügyetlen, szétszórt). Ezektől aztán még élvezetesebb nézni animet.

2013. dec. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
igen azt, de am japánban nem is ünneplik meg a Karácsonyt, tehát max a fiatalok akik szeretik a nyugati kultúrát, azok köszöntik fel egymást, de még Karácsony este is mindenki dolgozik
2013. dec. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Igen azt.A karácsony ott inkább a szerelmesek ünnepe, ajándékot pedig csak a kisgyerekek (akik még hisznek a mikulásban) kapnak.
2013. dec. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Adamik Betti válasza:

Igen azt jelenti. Én is már 2-3 éve tanulok japánul. Az animékből elég sok szót meg lehet tanulni és sokat segít a tanulásban. Egyébként sok szót tanulunk az órákon de ez volt eddig a legjobb: az akut fáradtság szindróma: manszeihiroshokogun (kiejtés szerint)

:D:D

2013. dec. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!