Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti hogy viszonyulnátok a...

Ti hogy viszonyulnátok a gyereketekhez, ha valami nagyon durva dolog derülne ki róla, mint most arról az énekesről, akit 35 évre lecsuktak pedofília miatt?

Figyelt kérdés
A szülei szerették ezidáig, azt olvastam, de most körberugdosnák a cellájában... Vagy csak azért mondják, mert ezt várják az emberek? A szülő megbocsáthat egy gyermeknek, ha valami óriási bűnt követ el?
2013. dec. 19. 08:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon függ attól, hogy miröl van szó, az általad említett esetben garantáltan nem támogatnám az illetöt, ez ugyanis NEM megbocsájtható vétség. (Aki csecsemöket megeröszakol, az nem érdemli meg, hogy élhessen.)
2013. dec. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vagy csak azért mondják a szülei, hogy emiatt meggyűlölték, mert ezzel magukat akarják feloldozni az alól, hogy valamit nagyon elrontottak a nevelésénél? Vagy hogy nem vették észre, micsoda állat lakik a fiukban? Hiszen eddig imádták! (gondolom)A fiuk, akit neveltek, szerettek, és gondolom viszont szerette a szüleit ez a beteg korcs is. Akkor itt a vége, soha többé nem akarnak hallani róla? Meg tudja ezt egy szülő tenni, hogy megtagadja a vérét, akit felnevelt?
2013. dec. 19. 10:49
 3/9 A kérdező kommentje:
Vagy egy gyilkosnak megbocsáthat az anyja?
2013. dec. 19. 10:54
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Az egy dolog, hogy vagy végleg vagy legalább egy nagyon hosszú terápia elvégzéséig megszakítanék vele minden kapcsolatot, inkább arra vagyok kíváncsi, hogy viszonyulnék magamhoz azok után, hogy egy ilyen beteg férget neveltem a gyerekemből. Biztos nem lennék magamra büszke.
2013. dec. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem lehet, hogy ez kódolva van a génekben? Mint a homoszexualitás? Hogy akármit is tehetnénk, nem lehetne kinevelni az egyént ebből az abnormális viselkedésből? A terápia elnyomhatja, de akkor is ott lapulna az agya kis zugában a vágy, hogy tovább űzze a beteges szokásait? Most itt nem a homoszexualitásról akarok vitázni. Mert azzal nem ártunk másoknak. Hanem a gyilkosok, szadisták, pedofilok, azok nem lesznek-e ugyanazok az emberek a börtön után is, mint akik bementek? Ez az énekes, akiről a hírekben olvastam, az 35 év alatt sem fog megváltozni-már ha élve kijön a börtönből.
2013. dec. 19. 12:19
 6/9 anonim válasza:
Igen egy anya mindent megbocsát a gyerekének, még ha gyilkos is.
2013. dec. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

A pedofília nagyrészt örökölt hajlam,(És NEM azt jelenti, hogy megtámad illetve megeröszakol gyerekeket, HANEM azt, hogy a nemileg éretlen személyeket tartja vonzónak !!! ) viszont megfelelö terápiával stabilizálható az illetö annyira, hogy ne akarja ezt a hajlamát kiélni.

Ez NEM nevelés kérdése, viszont aki nem kezelteti magát, hanem szabadjára engedi a vágyait, az EZÉRT elítélendö.

2013. dec. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jól mondja az előttem szóló. Ez nem nevelés kérdése.

Ilyenkor a szülő haragja és dühe nem kifejezetten a gyereknek szól, hanem inkább a fájdalomnak. Annak hogy az ő nevelése alól került ki ez az állat, és ez bántja a szülőket. Szerintem meg tudnak bocsájtani ha igazán szeretik a gyereküket

2013. dec. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A szülőknek ez a dolguk hogy megbocsájtsanak de akár mennyire is imádom a Lostprophets-et ez már tényleg sok volt:/
2013. dec. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!