Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » FL Studionban van zengetés...

FL Studionban van zengetés (sustain) opció?

Figyelt kérdés
FL Studio 10-et használok, és az a kérdésem, hogy a Piano Roll-ban van-e olyan opció, hogy X-től Y-pontig zengesse a hangokat, illetve ideális esetben minden ütem elejétől az ütem végéig. Egyszerűben: mintha a zongorán lenyomnám a sustain pedált. (Most úgy oldom ezt meg, hogy minden hangot elhúzok az ütem végéig, csak így vizuálisan nem a legszebb)

#FL Studio #Sustain #zengetés
2013. dec. 21. 23:43
 1/3 anonim válasza:

Legegyszerűbben úgy is kell...ne azt nézd, hogy hogyan néz ki maga a "kotta" a piano rollban, hanem a hangzását!

Persze ezt meg lehet oldani már magában a pluginben (ha támogatja), de akkor az összes lekottázott hangra érvényesülne a sustain.

Ezek csak alapesetek, ha kicsit komplexebb megoldásra gondoltál, nyugodtan írj :)

2013. dec. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A pluginben meglehetne oldani, de hát az úgy nagyon csúnya, minden leütött hang zeng a háttérben.

Persze a vizualitás nem befolyásolja hangzást tudom én, de talán úgy egyszerűbb is lenne, ha nem kéne minden hangot meghosszabbítanom az ütem végéig.

2013. dec. 22. 12:07
 3/3 anonim válasza:

Vagy, ha kreatív vagy, akkor csinálhatod úgy, hogy egyszerre 2 ugyanolyan plugin van nyitva és csak az egyikben növeled meg a sustaint.

Így már csak szelektálnod kell, hogy melyik az a hang, amit így illetve úgy akarsz megszólaltatni.

Remélem sikerül. 15/F

2013. dec. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!