Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem tudom feltárni a...

Miért nem tudom feltárni a valódi énem?

Figyelt kérdés

Fejben meglehetősen okosnak érzem magam, és egész jól fel tudok vázolni helyzeteket, és rájuk a lehető legjobb megoldásokat, illetve könnyen tanuló típus vagyok.. De amikor élesbe kell cselekedni valamit, teljesen leblokkolok, azt se tudom mit csináljak, és még csak a gondolataimba se tudok elmenekülni, mert a semmittevés következtében zavarba jövök, ami miatt aztán rosszul reagálok.. Nemrég lettem 18 éves, de ezen még mindig nem tudok túllépni, éles helyzetekbe nem megy semmi.. A külső szemlélők helyzetéből nézve, egy tudatlan, szótlan, hülye gyereknek tűnhetek.. Lehet, hogy a tapasztalatlanság az oka, vagy nem tudom, de mindenképpen nagyon irritáló, hogy nem tudom kitárni a valódi énem a világnak..


Ha valaki megérti a problémám, esetleg átesett rajta, és tud rá valamiféle orvosságot, kérem ossza meg velem!:)


2013. dec. 26. 22:50
 1/9 anonim válasza:
mikor szoktal igy "leblokkolni"? irjal legyszi konkret peldakat...ha felmerot irtok? ha valami hirtelen tortenik veled, amire nem vartal? vagy ha valaki hirtelen hozzad szol?
2013. dec. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
de mongyuk en megprobalnak elkezdeni sakkot jacodni...idore...es valaki massal...nem biztos, hogy segitene, de 1 probat meger
2013. dec. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát ezek a tünetek igazából akkor jönnek elő, ha társaságban vagyok, ha egy nagyobb közösség előtt cselekednem kell, vagy ha csak egy kisebb 2-3 fős társaságban akkor is.. Érdekes, hogy minél több ideje ismerem a partnereimet, annál jobban szűnnek meg ezek a problémáim.. Lehetséges, hogy csak nehezen bízom meg emberekben, és azért kényszeresen leblokkol a testem, és vár, hogy jobban kiismerjem az embert, és ezért mennek nehezen eleinte a dolgok? A megismerésről akkor beszélhetünk igazán, ha 8-9 éve ismerek valakit, és nagyon kevés ilyen van.. Inkább csak a tesóimmal tudok felszabadultan beszélgetni.. Lehet szerepet játszik ebben az is, hogy még általános suliban, amikor is nagyon sok barátom volt még, úgy nagyjából mindenkit elveszítettem(ez egy nagyon hosszú história) egyszerre, és szívatni kezdtek a "legjobb barátaim", megaláztak, és az elárult titkaimmal visszaéltek.. Lehetséges, hogy ez miatt nem tudok megbízni senkiben, és félek, hogy megint megtörténik ez? Akárhogy is próbálom, nem tudom lezárni magamban azt a dolgot, amit régen történt velem..:/
2013. dec. 26. 23:26
 4/9 anonim válasza:
megértem...velem is valahogy igy van, de vegul eleg volt az, hogy 1 emberrel megbaratkozzak, es most man nincsenek ijen bajaim...persze meg mideg nehez nagyobb tarsasagban lennem, de ha 2-3 emberrel vagyok, akkor nyugodtan tudok maradni...lehet hogy az ami kell neked, az egyszeruen valaki, aki megmutassa neked, hogy bizhatsz neki...en nem mentem volna at rajta, ha nem a baratnom...igazabol 3 evet tartott, ameddig elkeztam beszelni vele...addig csak anyit hallott tolem hogy "aha" meg "persze"...eleg sok turelem kellett hozza, de vegul minden jo lett...szerintem veled is valahogy igy van...de nem vagyok biztos semmiben...
2013. dec. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
es amugy nem nagyon jol tudok magyarul, ugyhogy bocsi :P
2013. dec. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
semmi gond, így is értem, h mit írsz:D Egyébként igen, az a fő problémám..:) Kéne valaki akiben megbízhatok.. De honnan tudjam, h ki lehet az?
2013. dec. 27. 13:14
 7/9 anonim válasza:
az a nehezebb resze...de nem muszaj, hogy rogton baratkozzal meg valakivel, es bizzal benne...ehez ido kel...probalj csak elkezdeni beszelni valakivel...ha jol fogod erezni magad vele, akkor lassacskan magadtol elkezdel bizni benne...nem szabad, hogy kenyszeritsed magad arra, hogy kozelegy valakihez...az magatol jon egy ido utan...(es ha csak ugy el akarsz beszelgetni valakivel, barmikor irj ram privat uzenetben) :)
2013. dec. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaid, mindegyikre ment a zöld kéz!;) Hát neten rengeteg ismerősöm van, de akkor majd úgy próbálok közeledni emberek felé, ahogy leírtad:) Szépen lassan, de biztosan..:)
2013. dec. 27. 13:36
 9/9 anonim válasza:
sok szerencset :)
2013. dec. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!