Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Harry Potterben Ron párszasz...

A Harry Potterben Ron párszaszájú?

Figyelt kérdés
Tudom, az elsó hat kötetben nincs semmi erre utaló, azonban a 7. ben ő nyitja ki a titkok kamráját.Akkor hát szerintetek...?

2013. dec. 28. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Te se nem olvastad alaposan, vagy nézted figyelmesen a 7. részt ugye?


A könyvben azt mondja Ron hogy emlékezett rá hogy Harry hogy nyitotta ki még régebben és ugyan azt leutánozta.

2013. dec. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De a 2. részben Harry konkrétan azt mondta (párszaszóul):Tárulj fel! szerinted ezt le tudta utánozni???
2013. dec. 28. 20:02
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Igen. 'Hershászhá' vagy valami ilyesmi
2013. dec. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Ron nem párszaszájú, azt kiderült volna a könyvből vagy Rowling elmondta volna.

Nem hiába került a könyvbe sőt még a filmbe is, hogy Harryt utánozta.

És nem emlékszik arra a szóra másodiktól, csak sokszor hallja így beszélni Harryt pl.álmában is

Na de itt az idézet, természetesen könyvből


– De hát hogy jutottatok be a Kamrába? – kérdezte Ronra emelve pillantását. – Ahhoz párszaszóul kell beszélni!

– Ron úgy beszélt! – suttogta Hermione. – Mutasd meg neki! Ron rémisztő, rekedt sziszegést hallatott.

– Valami ilyesmivel nyitottad ki a medált – magyarázta mentegetőzve. – Párszor neki kellett futnom, amíg összejött – vonta meg szerényen a vállát –, de végül is bejutottunk.

2013. dec. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
Én ugyan ezt írtam idézet nélkül, nem tudom miért kell leszázalékolni, csak mert hozzátettem azt az igazságot is, hogy nem olvastad figyelmesen a könyvet.
2013. dec. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nem. A hetes részben csak utánozta Harryt, mert elleste tőle amikor kinyitotta azt a nyakláncot.
2014. jan. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
a filmben is mondja Ron, miután kinyitja az egyik ajtót, hogy "Harry beszél álmában, nem tudtad?"
2014. jan. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem párszaszájú. Azért tudta mondani a Kamrának, mert Harry beszél álmában :D
2014. jan. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 amanojaku ***** válasza:

Dehogy volt párszaszájú!

Harry kimondta előtte a jelszót, amivel kinyitotta, Ron emlékezett a szóra, és elismételte. Mi olyan nehezen érthető ebben? :D

Én pölö sosem tanultam németül, de ki tudom mondani, hogy dankesön, mert már hallottam kimondva.

2017. febr. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!