Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki kell dolgozni egy kérdéssor...

Ki kell dolgozni egy kérdéssort a Mikszáth Kálmán Szent Péter esernyőjéről. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

1. Gyűjts össze 5 hiedelmet, babonát!

2. Milyen véletlenek fordulnak elő a műben?

3. Milyen helyszíneken játszódik a történet?

4. Mennyi a cselekmény ideje? (2 szál)

5. Mutasd be Vibra Gyurit Veronka szemszögéből. Külső, belső

6.Ki Adameczné? És milyen szerepe van a történetben?

7. Fogalmazd meg mit érezhetett Gyuri , hogy a nagy vagyon mind elveszett.

8.Ki mikor dolgozta fel filmre illetve színpadra?

+1

Külön lapra értelmezni a szavakat


MIELŐTT JÖNNÉTEK AZZAL, HOGY EL KELLETT VOLNA OLVASNI ELOLVASTAM CSAK EZEK OLYAN KÉRDÉSEK AMIRE EGYÁLTALÁN NEM EMLÉKSZEM. NEM IS VAGYOK LUSTA MERT ÉPP DOLGOZOM RAJTA CSAK EGY KIS SEGÍTSÉGET KÉREK


ELŐRE IS KÖSZÖNÖM :)



2014. jan. 2. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Én hatodikban tanultam,most tizedikes vagyok,de ennyire emlékszem:

1.Hiedelem például maga az,hoyg azt hiszik,hogy Szent Péter tette oda az esernyőt a lány fölé baba korában,szerintem.

2.Véletlen volt az utóbbi esernyős sztori,meg nem tudom,volt egy pár,anno mi is összefoglaltuk őket,nézz utána a neten vagy olvass el egy rövidítettet.

3.Rudabánya,vagy valamiféle bányán XD Ezért tényleg fel kell lapozni,ha fejezetekre van tagolva a könyv,akkor szerintem a legelején keresgélj,ahol a babaszállításról beszélnek,ott elmondják,illetve ahol a Gyurinak az apjáról meg róla kezd el mesélni a könyv.

5.Lapozd fel azt a részt,ahol először találkoznak.

7.Hát,ez csak rajtad múlik,de itt is jobb lenne fellapozni.

8.Abszolút Google kérdés.

2014. jan. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. jan. 2. 15:49
 3/4 tanárúrkérem válasza:

3. Bábaszék, Glogova, Besztercebánya

6. Adameczné főz a Bélyi papra, ő vigyáz Veronkára és neveli fel, végig mellettük áll, nagyon vallásos, öreg, jópofa, az ő kedvéért égették el annó az ernyő nyelét, így semmisült meg a vagyon

2014. jan. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. jan. 4. 00:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!