Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdemes lenne kimennem Németor...

Érdemes lenne kimennem Németországba? Ottani oktatás? Közösség?

Figyelt kérdés
Sziasztok:) Az apukám már jó ideje Németországban dolgozik és Anyu szeretne utána menni. Szóval kiköltözik a család ( 6 éves húgom is)Azt akarják menjek velük , de ez nem olyan egyszerű. 10. évfolyamba járok.. 2 év és érettségi. Ott más az oktatási rendszer. Hallottam valami 1 éves előkészítőről. Ez mit takar? 9 éve tanulok németet de ez nem ugyanaz mint ott élni, folyékonyan beszélni napi szinten használni. Nehéz lenne nekem 17 évesen? Letudnék ott érettségizni? Érdemes lenne anyuékkal mennem? segítsetek! Valaki esetleg aki hasonló helyzetben van?
2014. jan. 6. 21:38
 1/3 anonim válasza:
Szia én 8.èv végét és 9.osztalyt jártam németországban . Előtte én is 8 évet tanultam németet de az ott nem sokra elég ezért egész nyáron német nyelvtanfolyamra jártam . Ez sokat segített a tanárok nagyon segítőkészek . De ott 9.ev végén kell írni egy felvetelit és úgy lehet tizedik tovább menni . Szóval neked lehet elölről kéne kezdeni a 9et. De ezt nem tudom pontosan . Mert haza kellett jönnunk.Azota megint kint vagyok és dolgozok:)
2014. jan. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ja és fordítva vannak az osztályzatok:)
2014. jan. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Meg mindig én vagyok és biztos hogy érdemes kimenned mert nagyon jól megfogsz tanulni németül .Csak azt hallod belejossz .
2014. jan. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!