Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történik akkor a tankkal...

Mi történik akkor a tankkal vagy bármilyen páncélozott járművel, ha úgymond kilövik?

Figyelt kérdés
Nem egészen értem, hogy mi van akkor, ha belelőnek egy tankba. Mert ugye van páncéltörő és repeszgránát. A repesz-rombolót értem, hogy a belsőtérben robban, de a páncéltörőt nem, mert az gyakorlatilag egy vas ,,golyó", ami átüti a páncélt. Ekkor is történik robbanás (tehát a gyorsulási energia átmegy robbanási energiává az ütközés közben, mint az ágyúgolyó? Vagy csupán azt lehet remélni, hogy eltalál egy fontos részét a járműnek, és leáll? És mi van a nyitott terű járművekkel (pl.: különböző önjáró löveggekkel), mert ha rálő egy másik tank a kezelőszemélyzetet védő vaslapra, akk csak átjukasztja, nem? Szóval az lenne a kérdésem, hogy milyen körülményekkel jár az, ha meglőnek egy páncélozott járművet. :)

2014. jan. 8. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:

" de a páncéltörőt nem, mert az gyakorlatilag egy vas ,,golyó", ami átüti a páncélt. Ekkor is történik robbanás"


Nem egészen, a páncéltörő lövedékek nagy része kumulatív gránát (átolvasztja a páncélt, utána robban).


[link]

2014. jan. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
három fajta van, a páncéltörő, a repesz meg a kummulatív (a kummulatívot később használták)
2014. jan. 8. 21:04
 3/9 anonim ***** válasza:
A repesz rombolò több rèszre szakadnak ezèrt nagyobb felületen okoznak sèrülèst persze kisebb az àtüèsük. a Pàncèltörõk àltalàban volframbol vagy valamilyen kemènyfèmbõl vannak amik àtütik a pàncèlzatot ès valamilyen komolyabb sèrülèst okoznak pl. lõszert berobbantjàk de van hogy semmilyen kàrt nem okoznak. Vannak komulatív töltetek amik ütközèskor olvadt rezet nyomnak a pàncèlra ami àtolvaszztja azt. mindegyik lõszer kùp alakù nincs gömb.
2014. jan. 9. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam a kommulativ töltet irányitott hatóerejűséget jelent. Magyarul ütközésnél gyakorlatilag majdnem az összes robbanóerő előre hat, és igy robbantja be a páncélt. Tudomásom szerint már a középkorban is hosználták, rászerelték a várfalra valahogy, és amikor felrobbant beszakitotta a falat.
2014. jan. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mellesleg az olvadt réz nemigen olvasztja át érzésem szerint a páncélt, mivel annak jóval magasabb az olvadási pontja. De mondjuk ha nem is olvasztja át ,de az esetleges réseken a beltérbe kerül a lőszerkészlet közelébe,nem szivesen ülnék benne.
2014. jan. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
utolsò minek szòlsz a tèmàhoz ha nem èrtesz hozzà? attol hogy a te vèlemènyed szerint a rèz nem az ami, attòl a valòsàg nem vàltozik meg,nem fogom a kommulativ lõszer elvèt felèpìtèsèt leirni, nem igen làttàl mèg kommulativ lövedèk okozta lyukat ami nem több 6-7 cm àtmèrõnèl.
2014. jan. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves Őrmester úr! Azt hiszem hogy a kommulativ ill. irányitott hatóerelyű robbanásnak a lényegét szerintem megfogtam ,azt hogy a modern technika milyen hatásfokozó mehanizmusokat alkalmaz , pl. réz, szerintem már lényegtelen. Gyorsan utánanéztem valóban igazad van neked is , noha az olvadáspontjában megegyezhetünk hogy kissebb , de itt bizonyos körülmények miatt olyan dolgok történnek meg ami miatt ,neked kell igazat adnom.
2014. jan. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) (Még valaki esetleg? :) )
2014. jan. 17. 16:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Az olvadáspontja teljesen mindeggy, ha a hőmérséklet a fölött, de a gázosodási hőmérséklet alatt van, akkor a réz folyékony. A behatoló folyadék lehet 10k c°-os is. A víz/jég olvadáspontja 0c° de azt hevítheted 90c°-ra is, így olvaszthatsz vele pl.:csokit is, aminek az olvadáspontja 36c°. A haditechnikában a kumulatív csak a réz kúpos megoldás. Amikor a robbanás irányát befojásolják, az az irányított töltet, vagy shaped charge. Ezt inkább statikus célokra alkalmazzák, és manuálisan helyezik el pl.: Eben Emael erőd ostroma. A ll.vh ban használt német APCR lőszerekben gömb alakú volt a behatoló rész. A mostani ameriakban pedig inkább rúd.
2014. júl. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!