Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek nagy része lenézi, és visszataszítónak tartja a feministákat?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég még én sem vallottam magam feministának, mert úgy gondoltam, hogy ez már nem szükséges a mai világban, de aztán rátaláltam egy tipikusan antifeminista oldalra, ahol nekem az jött le, hogy sokan gondolják még úgy, hogy "ha a férfi beszél, az asszonynak kuss a neve", meg a nőknek nem kéne egyetemre járniuk, mert úgyis gyereket szülnek, akkor meg minek, a filmekben a nőknek a férfiak vezetői képességeit kéne dicsérni, nem pedig erős, független személyeknek mutatkozniuk, stb.

És tényleg rengeteg ilyen gondolatot közvetít.

Az antifeministákról (tapasztalataim szerint) az z általános nézet, hogy ellenzik a feministák hisztijeit, meg melltartó égetéseit, pedig csomó weboldalon írogatják az ilyen lenéző cikkeket... Ez alapján miért nem lehet feltételezni, hogy nem csak elvetemült feministák vannak, hanem normálisak is? Mert vannak! Csak épp mindig az kap hangot, aki hangosabb, radikálisabb, de nem ez alapján kellene véleményt mondani az egészről...



2014. jan. 8. 20:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert az emberek szeretnek szélsőségekben gondolkodni,illetve sokan még mindig "le vannak maradva a korral".

Én nem tartom magamat feministának,de még is kiakadok amikor olyanokat láttok,hogy egy igazi nő csak szoknyát hord,vagy éppen aki levágatja a haját az már nem is nő.

Sajnos mindig lesznek ilyenek.

2014. jan. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
37%

"Ez alapján miért nem lehet feltételezni, hogy nem csak elvetemült feministák vannak, hanem normálisak is? Mert vannak!"

Hol? Ha vannak is, én még nem találkoztam velük... Amennyire látom napjainkban a feministák nem egyenjogúságért küzdenek, hanem pozitív diszkriminációért. Előjogokat akarnak. Véleményem szerint már így is túl sok joguk van a nőknek, pontosabban mondva a jog túlzottan az ő oldalukon áll.


"Csak épp mindig az kap hangot, aki hangosabb, radikálisabb, de nem ez alapján kellene véleményt mondani az egészről..."

Ez igaz. Ettől függetlenül bőven elegendő volt a feminizmusból. Lassan már a férfiaknak kell egyenjogúságért küzdeni...

2014. jan. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Keddes 2-es,olvasd el a Védett férfiakat:D

Az író vázolt egy olyan helyzetet amikor a nők mindent megtettek amit a pasik(a különböző jogoktól kezdve a nemi erőszakig,addig ameddig a pasi "simán zaklathatja" a nőt,és ez fordítva is megtörténik),a felénél felvágnád az ereidet.

2014. jan. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
34%

21:05:

"Az író vázolt egy olyan helyzetet amikor a nők mindent megtettek amit a pasik"

Fura, ahogy olvasom a Wikipedia-n a könyv cselekményét, valahogy ismerős. Mintha már olvastam volna... De én úgy emlékeztem, hogy egy több évszázados csillagközi útról térnek vissza férfi űrhajósok egy ilyen nőuralta világba. Most vagy összekeveredett a fejemben két könyv története, vagy ez egy másik könyv volt.


"a felénél felvágnád az ereidet."

Huxley Szép új világát is kibírtam. :) Igaz, a hasonlóságok láttán a gyomrom felfordult...

2014. jan. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

2es, kérdésedre, hogy hol vannak nem radikális feministák, az a válaszom, hogy épp itt van egy… Nem várom el, hogy átérezd a nők helyzetét, de összefoglalva a nagyját:


Felemelő érzés, amikor elvégzel egy egyetemet, szerzel egy munkát, de a munkahelyeden bizonyítanod kell csak azért, mert nő vagy. Nyilván MINDENKINEK le kell tenni valamit az asztalra, de tedd a szívedre a kezedet, és mondd, hogy te nem éreznéd degradálónak, hogy egy nő utasítgat neked a munkahelyeden (főleg az elején).


Az is örömmel tölt el, amikor a társadalom 2 csoportra osztja a nőket a szexuális életük alapján: könnyűvérű, vagy frigid. Azt már tudjuk, hogy a 13 éves kislány egy kis k**va, ha már nem szűz, de hogy hívod azt, aki lefeküdt vele? Többnyire sehogy.


Az sem ösztönző, hogy elvégzel egy egyetemet, szerzel egy olyan állást, amit szeretsz, de aztán rájössz, hogy gyereket is szeretnél, de onnantól aztán elköszönhetsz attól a gondolattól, hogy lesz egy király karriered, mert ugye a gyerek sokat beteg, és csak a nő ápolhatja… Nem azt mondom, hogy gyereket vállalni nem jó, sőt, a nagy család sok örömmel jár, csak egy férfi sosincs olyan kérdés elé állítva, hogy egy szép családot akar, vagy egy szép karriert – mert a munka is örömet ad. (A bérkülönbségeket most kihagyom)


A feminizmus továbbá kiáll a melegek jogaiért, ami nehezen nevezhető rossz célnak…


Azért jó lett volna, ha te is reagálsz valamit az én példáimra…

2014. jan. 8. 21:47
 6/27 cathilina ***** válasza:
75%
A probléma az, hogyha logikus keretek között egyenjogúságot akarsz (mondjuk nem panaszkodsz, hogy te főzöl, ha cserébe a pasi emelgeti a kocsit kerékcserénél) akkor egyrészt rögtön nem is vagy feminista, másrészt ha még el is fogadnak annak, nincs okod fél percenként nyavalyogni, így nem tűnik fel senkinek. A probléma, hogy a női emancipáció a legtöbb területen gyakorlatilag megvalósult, így aki nem szélsőséges feminista, az már rég nyugodtan tanul, dolgozik, szavaz és éli a normális, felvilágosult emberhez méltó életét. Őket nem fogod a médiában látni, ahogy melltartókat égetnek. Ha a feministákról a média alapján kellene véleményt mondanom, én is lenézném őket.
2014. jan. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
37%

"Az sem ösztönző, hogy elvégzel egy egyetemet, szerzel egy olyan állást, amit szeretsz, de aztán rájössz, hogy gyereket is szeretnél, de onnantól aztán elköszönhetsz attól a gondolattól, hogy lesz egy király karriered, mert ugye a gyerek sokat beteg, és csak a nő ápolhatja…"


Igen, ez egy érdekes korszak. A régi nemi szerepek elhalványulnak. Régebben (mondjuk néhány évszázaddal ezelőtt) a legtöbb kultúrában a nőknek nem volt lehetőségük komolyabb karriert építeni. Azonban a többségük valószínüleg nem is vágyott rá, mert úgy nevelték őket, hogy a nőknek az a dolga, hogy otthon üljön, elvégezze a házimunkát, nevelje a gyerekeket. Így a nők ugyan nem voltak egyenrangúak a férfiakkal, azonban tudták "hol a helyük", nem vergődtek, nem volt választási kényszer, hogy karrier vagy gyerek. Valljuk be, a családon belüli fix meghatározott szerepek, "munkamegosztás", jóval egészségesebb volt a család összes tagja számára, mint a mi korunkra jellemző családtípus.

Természetesen meg lehet oldani a dolgot, akár úgy is, hogy részben a férfi veszi át azt a szerepet a családban, ami korábban a nőé volt, ha ez így éppen megfelel mindenkinek. Ez kizárólag az adott család tagjain múlik. :)

2014. jan. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
33%

"A kérdező kommentje:


2es, kérdésedre, hogy hol vannak nem radikális feministák, az a válaszom, hogy épp itt van egy… Nem várom el, hogy átérezd a nők helyzetét, de összefoglalva a nagyját:


...Nyilván MINDENKINEK le kell tenni valamit az asztalra, de tedd a szívedre a kezedet, és mondd, hogy te nem éreznéd degradálónak, hogy egy nő utasítgat neked a munkahelyeden (főleg az elején)."


Röhögnöm kell... te azt állítod magadról, nem vagy radikális, és közben próbálod belemagyarázni a másikba, hogy ő mit érez...

Ha meg a másik azt meri állítani, hogy nem, őt nem zavarja, akkor te felháborodsz, hogy márpedig de, mert te jobban tudod, ugye?

Az ilyenek, mint te, járatják le a feministákat. (meg minden mást is, amihez közük van)



Egy volt feminista, aki arra jött rá az elmúlt 20 évben, hogy nyitott kapukat döngetett (37/N)

2014. jan. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Annyira kíváncsi vagyok, hogy az antifeministás részhez miért nem szól hozzá senki... De tényleg, azzal az oldallal csak nekem van bajom?

8as: oké, rosszul fogalmaztam, mert egy kicsit elfogult vagyok a témával kapcsolatban személyes okok miatt (előfordult velem is, meg pár ismerősömmel is az ilyen), ami persze nem mentség, max. magyarázat, de kettes is csöppet túllőtt azzal az elszólásával, hogy TÚL SOK joga van egy nőnek az egyébként patriarchális társadalomban... Nem mondom, hogy minden idióta feminista követelésnek engedni kell, de igenis vannak gondok,(-főleg rossz berögződések) amiknek a megoldásához kell a feminizmus.

Na de ha már én nem férek bele a "nem radikális" feministák közé, akkor itt van egy más példa: [link] Ha egyszer ilyen oldala is van a dolognak, akkor miért kell a feministákat rögtön hisztis, d*gatlan némbernek kikiáltani (najó, a "d*gatlan" és a "némberek" kifejezésekkel talán nem voltam korrekt, hiszen vannak férfi feministák is ;) ) de amikor az antifeminizmus jön kerül szóba, akkor átlagban az emberek csak úgy reagálnak rá, hogy "jahh van ilyen, ezzel együtt kell élni". Elgondolkodtató....

2014. jan. 9. 21:35
 10/27 anonim ***** válasza:
31%

[link]


Ez messze többet elmond, mint bármi, amit én írhatnék.


Az "antifeministákkal" kapcsolatos hisztiedre annyit tudok reagálni, hogy Te magad írod le a kérdés végén, hogy mindig a szélsőség üvölt hangosabban és azt hallják meg, erre pár szélsőséges alak megnyilvánulására alapozva vonsz le következtetéseket szinte az egész világról.

2014. jan. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!