Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van valami olyan oldal, ahol...

BierBear kérdése:

Van valami olyan oldal, ahol külföldi és/vagy magyar ezüst érmek fenn vannak?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mondjuk van olyan svájci franki is, ami ezüst, de melyik évjárat? Meg persze más országok ezüst érméi is. Szóval egy lista kellene az ezüst pénzekről.

2014. jan. 19. 16:43
 1/3 polarbeer ***** válasza:

Olyan lista, amiben a világ összes ezüstérméje külön ki van szedve, szerintem nem létezik. Viszont vannak jó kis katalógusok, (pl. a World Coins kötetek), amiben az összes ország összes pénze bent van, és az is le van írva, hogy miből készültek az érmék. Kikeresed, hogy melyik a te érméd, és meglátod, hogy miből van, mennyi a tömege, átmérője, stb..


Például kiderül a katalógusból, hogy a svájci 1 frankos 1967-ig 5 grammos volt, és 83,5 %-os ezüstből készült, tehát 4,175 gramm színezüst van 1 ilyen érmében. 1968-tól napjainkig a svájci 1 frankosok már csak 4,4 grammosak, és ezüstöt nem tartalmaznak, de ugyanaz az érmeképük, mint a korábbi ezüst érméknek.


Ha másra is kíváncsi vagy, írd meg a kérdéseidet, és a katalógus segítségével szívesen válaszolok.


Üdv.:

polarbeer

2014. jan. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt lehet magyar érméknek utána nézni : [link]

Fent tudsz váltani h forint érdekel, vagy pengő vagy ez. Nagyon jó kis oldal.

2014. febr. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocs, rossz linket küldtem, bár innét te is megtalálod mi kell, de azért normálisan is elküldöm : [link]
2014. febr. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!