Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mint ròmai katolikus...

Imola0205 kérdése:

Mint ròmai katolikus vallàsù ha hozzàjàrulok anyagilag egy abortuszhoz, az bûn?

Figyelt kérdés
Egy baràtnõm terhes és anyagilag szeretném kisegìteni az abortusz megvalòsitàsàt...na most ez a ròmai katolikus egyhàz szemében bûn?
2014. jan. 19. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyilván.
2014. jan. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az bizony. Már a gondolata is az, úgyhogy mehetsz gyónni, különben a pokolra jutsz. Vazze, milyen nevetségesen hangzik ez...
2014. jan. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Majd az édesanya és az édesapa megoldja a kicsi gyerekkel kapcsolatos problémákat, nem a te dolgod. Neked más lenne, lelki téren lenne dolgod.
2014. jan. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy meg vagy keresztelve csal, vagy hívő vagy. A te lelki életed szempontjából.

Egyébként pedig bűnt elősegíteni mindig bűn. Hiszen Isten ellen való (az abortusz a legsúlyosabb bűnök egyike) és tudatos is.

Én biztosan nem tenném. Nem támogatnék ebben senkit sem anyagilag, sem lelkileg. Így te fizeted a vérdíjat.

2014. jan. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, Egyértelműen.

Neked itt az a szereped, ha nem tudod lebeszélni róla, hogy lelki segítséget adsz neki.

Hogy az Isten irgalmas. De a tettéhez nem járulhatsz hozzá.

Hogy értsd, ez olyan kategória, mint ha valaki le akarná lőni a szomszédját, és te veszed meg hozzá a puskát.

2014. jan. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Igen bun. Sot az is, ha az abortusz melletti donteseben erosited. Ha tenyleg jot akarsz neki, akkor ne ilyen modon probalj a segitsegere lenni, mert ez nem segitseg. Ezt biztos hogy nem fogja megkoszonni evek mulva, ha raebred tettere es annak kovetkezmenyeire...
2014. jan. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

"Ezt biztos hogy nem fogja megkoszonni evek mulva, ha raebred tettere es annak kovetkezmenyeire..."


Arra gondolsz, hogy 16-18 évesen felelőtlenül megszülni egy gyereket, apa nélkül, a család által megvetve felnevelni, zabigyerekként felnevelni mennyivel jobb lesz? Hát gratulálok, valóban!


Persze mondhatnánk, hogy miért nem használtak gumit, de hát... Hoppá, várjunk csak! Én mondhatom, de ti nem! Mert ugye az is bűn. Hehe. Nincs mese, vagy nem dugtok, vagy mentek a pokolra.

2014. jan. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, veled minden rendben, vagy hívjunk orvost?
2014. jan. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell, köszönöm, én magam is tudok dönteni az engem érintő dolgokban, nem szorulok papok és mesekönyvek útmutatásaira.
2014. jan. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

85 éves aggként mondjuk megnéznélek...

De, ha jól vagy, akkor megnyugodtam. :)

2014. jan. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!