Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A "szüttyögés" ugyan azt...

A "szüttyögés" ugyan azt jelenti mint a szuttyogás?

Figyelt kérdés
Még soha nem hallottam így ezt a szót...
2014. jan. 26. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Én teketóriázik, tököl, tehát időhúzás, halogatás, ilyen értelemben használom...
2014. jan. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mármint a szüttyögést, első vagyok... a szuttyogást még nem hallottam
2014. jan. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Persze, a szuttyogásnak én is tudom, hogy ez a jelentése. Ezt már hallottam sokszor.

Viszont ezt a szüttyögést még életemben, 31 év alatt soha nem hallottam. Van egy ismerősöm, aki folyton így mondja. Olyan furcsa szó!

2014. jan. 26. 13:23
 4/5 anonim válasza:
Én Heves megyei vagyok,és gyerekkorom óta használom a "szüttyögés"szót. A "szuttyogás" viszont nem hallottam még soha.
2016. febr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Somogyban nagyon gyakori a szuttyogás! Ma is mondta az egyik kollégám valamire. Rohadtul jól hangzik. Ott hallottam a fötrést és a pirgálás szavakat, azokat napi szinten használják úgy, mint a szuttyogást.
2021. ápr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!