Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért baj, ha szeretem a sört?

Miért baj, ha szeretem a sört?

Figyelt kérdés

Elsőre furcsa lehet a kérdés, de megpróbálom elmagyarázni.

45 éves férfi vagyok. Tudom, az alkoholizmusra több definició létezik, lehet, hogy én is az vagyok.

DE IMÁDOM A SÖRT!! És válogatósan, nem bármi löttyöt. Mást nem iszom. Van nap, hogy 1-et sem iszom, másnap pl. 2-3-4 et,/változó/ időnként kicsit többet, ha valami kis buli van. Nem a családtól veszem el a pénzt,megadok nekik mindent.A személyi higiéniára ügyelek!

Otthon iszom, nem kocsmában, nem agresszívoskodok, max. nótázgatok.

Szerintetek ez tényleg probléma, vagy csak én nem érzékelem annak?

Nem kell se bor, sem tömény! A sör kell! Az íze a stb. aki sörös az érti.Nem berugni akarok, SÖRT AKAROK INNI... Nem kólát stb.

A környezetből viszont vannak negatív visszajelzések,de most, mondjak arról le amit szeretek? Ez tényleg ekkora gond amit csinálok, és én vagyok vak?

Tanácsokat kérnék, de lehetőleg ne "elhagylak ha nem" feminista nőktől!


2014. jan. 26. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit vársz?Meleg kézfogást? Valahol te is tudod a választ, csak nem mered bevallani önmagad előtt se.
2014. jan. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem! tényleg nem tudom a választ! Nem értem! Miért jobb pl. 2 lityi kóla? "Meleg kézfogás"...
2014. jan. 26. 15:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Mit értesz környezeten? Családot, barátokat, kollégákat, szomszédokat?

Ez a sörözgetés még nem alkoholizmus, s nincs igazán kivetni való benne önmagában. Ha a párod, gyermekeid nem nézik jó szemmel, akkor csökkentsd a gyakoriságot, vagy hagyd el teljesen.

Nem célravezető a sör vagy az asszony? kérdés felállítása, de ha szereted őt, őket, akkor próbálj velük közös nevezőre jutni.

Mások véleménye meg nem számít.

2014. jan. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem mondanám veszekedésnek a dolgot, de rosszalló pillantások, egy két "beszólás" már történt. Nem is annyira a szűk családból, inkább oldalágról,vagy anyámtól, anyósomról.

De azért érezhető, hogy az asszonynak sincs nagyon ínyére.

Bár szemtől szemben nem mondja, holott az ő dolgaiban is lehetne kekeckedni, plussz sok más alternatívát nemigen kínál ő sem a lazításra.

A nőknél gyakorlatilag azt veszem észre, hogy a sörösüveg látványára, már legszívesebben hánynák a keresztet.

Mint írtam, 45 éves vagyok. Ifjonti koromban sokat sörözgettem, ezután kb 15 évig semmit nem ittam, saját jószántamból, mert minden más előbbre való volt számomra ennél. Az utóbbi 2 évben engedem meg magamnak ezt a kilengést.

Tényleg nem értem kinek, mi fáj ebben.

2014. jan. 27. 12:25
 5/6 A kérdező kommentje:
folyt. Tehát a lényeg az, hogy inkább amolyan lelkiismeret furdalás keltését érzem mostanában.
2014. jan. 27. 12:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel semmi gond, mindenkinek kijár a pihenő. Pláne, ha ezzel senkinek nem árt. Ha a párodnak/családodnak nem tetszik, akkor próbálj meg beszélni vele/velük, magyarázd el neki(k) és kössetek valamilyen kompromisszumot. Ne hagyd el teljesen, ennyi jár neked, de ha zavarja őket, vedd figyelembe.

22/F (napi 1 sör esténként :) )

2014. febr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!