Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Létezik-e isten és van-e...

Létezik-e isten és van-e valami a halál után?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok? Szerintem akit istennek nevezhetünk arról nem tudhatunk többet mint hogy egy fogalom ami mindent egybe foglal. Valami amiről nem tudhatunk, de biztos vagyok benne hogy semmit nem nyújtott felénk. Ezalatt "Jézus"-t értem. Minek küldte volna az emberek közé, minek jó az egy olyas valakinek aki/ami egy egész világmindenséget irányítja? Azt hisszük kivételez az emberekkel, de akkor egyéb élőlényeknek miért nincs prófétájuk? Hiszek benne hogy Jézus egy normális ember volt mint mindnyájan csupán jó dolgokat tett az "isten" nevében. Ezt elkönyvelték az akkoriban hiszékeny társaságok úgy hogy isten küldötte.


Az élet utánról: Mindenki azt gondolja mennyország lesz. De milyen alapon gondolják azt? A sok ember aki "visszatér" mesél a fényről az hihető? Nem. Sok ember aki ugyanarról beszél? Az már igen.


Régen valaki kikiáltott valakit boszorkánynak mert ő azt hitte, majd egyre többen és végül mindenki boszorkánynak kiáltotta ki. Könnyű álhíreket terjeszteni, ezt manapság is láthatjátok "hírek" formájában (az álhírekre gondolok).


Az emberek nem Hisznek valamiben hanem Hinni szeretnének. Tegyük fel kijelentem: NINCS ÉLET A HALÁL UTÁN.

Akkor egyből ellentámadsz, mivel nemtudod elképzelni hogy ne lenne valami az élet után. Ezért hinni akarsz abban hogy van valami, mert akkor megnyugvást lelsz. Minél erősebben hiszel benne, annál jobban magadba beszéled és végül már úgy beszélsz róla mintha 100%-osan tudnád.


Én úgy gondolom, vagy van valami az élet után vagy nincs. a NINCS erősebbnek tűnik bennem ha azt veszem alapul hogy ezen az élet utáni dolgon én gondolkozni kezdtem, pedig nem is tudni róla. Ez olyan mint 30 évvel ezelőtt a Vissza a Jövőbe, az írásakor azt hitték 30 évvel később lesznek repülő autók.. hittek benne mert hinni szerettek volna a jövő technológiájában. Lett valami belőle? Nem. Ugyan ezen az elven inkább nem hiszek az élet utáni létezésben, ettől függetlenül szóba jöhet. Istenről nem gondolom hogy törődne-velünk, persze ez sem kizárt, csupán az előbbi elméleten végigmenve nemlátom példáját annak hogy valaha is valakin ténylegesen segített volna.


Sok ember az istent emberhez hasonlítja, de miért? Miért kell mindent emberhez viszonyítani? Isten valószínűleg nem egy szobában ül és nem onnan irányít. Miért?


Mint mondtam miért mindent az ismereteink alapján egészítünk ki? Honnan gondoljuk hogy isten egy fogható test? Hogy isten gondolkodik? Hogy isten lát minket? Miért a mi ismereteink alapján?


Úgy vagyok ezzel, hogy ami ismeretlen az végtelen minden lehet mégpedig olyan is amit nem ismerünk.

Példa: Egy ősember egy barlangban születik meg és ott éli az életét örökkön örökké nem jön ki. Fogalma sincs a külvilágról, csak a bent látottak alapján tud elképzelni valamit, magyarul mégtöbb sziklát: Szóval amiről nemtudunk azt else tudjuk képzelni.



2014. febr. 2. 00:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Isten:A bibliába van írva Istenről és Jézusról és még sok mindenkiről.De ennek a történetnek mi az alapja? Semmi. A katolikusok csak kitaláltak egy történetet,mert nem tudták elképzelni,hogy hogy jöttek létre.Hogy a Föld,hogy jött létre.Hogy az élet,hogy jött létre.Ezért kitalálták,hogy valaki megteremtette őket.Azt a valakit elnevezték Istennek,pedig nyugodottan nevezhették volna asztalnak,fának,válasznak vagy akárminek.

Ők nem tudták,hogy előttük sok-sok millió/milliárd évig éltek a dinók.Na,most mi már tudjuk,hogy éltek dinók előttünk,de akkor őket ki teremtette? Isten nem lehetett,mert a bibliában úgy van,hogy ő teremtette a napot,az éjszakát,a növényeket,az állatokat, stb.De ha nem ő akkor ki volt? A sátán.Ha isten a földet teremtette ki teremtette a világegyetemet? Hát persze,azt is Isten.Ez a katolikus vallás.De ha megnézzük a görög vagy a rómait,akkor őket nem értjük.Ők mindennek Istent adtak.Ők is kitaláltak egy történetet.Mégis néha hülyének nézzük őket,hogy minek ennyi isten.Isten,mint ahogy te is írtad csak egy fogalom. A tudósok már visszavezették a világegyetem kialakulását a nagy bummig.Ebbe is lehet hinni,hiszen ennek legalább van alapja.

Élet után:A katolikusok,azt hiszik,hogy aki jó ember volt az a mennyországba jut.Aki rossz volt a pokolba, aki meg olyan se jó-se rossz az a tisztítóba.Ez is minden vallásnál más.A haláltól szerintem mindenki fél,mert soha sem tudjuk meg,hogy mi van utána.Lehet hogy semmi.Lehet hogy újjászületsz vagy lehet hogy találkozol istennel.Ki tudja?De szerintem nem lehet olyan rossz, mivel már olyan sokan meghaltak(legyen az növény,állat vagy ember).Igazából mi is állatok vagyunk csak elkülönítjük magunkat.

2014. febr. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egyetértek. De nem tartom valószínűnek az istennel való találkozást vagy a reinkarnációt. Miért? Mivel ezek ember által kitalált dolgok. Amiről nem tudunk arról csak találgatni tudunk az ismereteink alapján. De az ismereteink nem terjednek ki az élet utánra. Így a találgatásaink bizonyára rosszak, szóval ha vanis valami az élet után azt most else tudjuk képzelni, ezért valószínűbbnek tartom azt hogy nincs semmi. Ígyhát éld úgy az életed hogy ez az egyetlen lehetőséged...


Tegyük fel az élet után van egy lét. Egy lét valahol. Akkor szerintem már nem fognak érdekelni a volt szeretteid, meg semmi sem az életből. Hogy miért nem?


Tegyük fel az ÉLET előtt is volt valami, tegyük fel akkor is voltak ismerőseid ott. Na, most emlékszel az élet előtt valamire? Nem. Érdekelnek az akkori szeretteid akik abban a létben jelentettek neked valamit? Nem.


A szerelmet/szeretetet is egy olyan fogalomnak tekintem ami normális, de csak úgy mint az evés/alvás/lélegzés csupán az életben adottak. Élet után ezek elvesznek, a gondolkodásod megváltozik. Az ember sok dolognak ami csakúgy természetes mint a többi, nagyobb jelentőséget ad. Miben különbözik a szerelem a fürdéstől? Mindkettő egy élethez kötött fogalom. Mitől gondoljuk hogy életünk után folytatódnia kell? Mivel szeretnénk hogy szeretteink ne hagyjanak el minket. De sajnos belekell törődni hogy ez egy emberi "hinni akarás valamiben" ígyhát nincs sok értelme olyanban reménykedni amiről nem tudunk semmit csak akarunk.


Valaki azt gondolja hogy biztosan találkozunk az ismerőseinkkel/szeretteinkkel az élet után. Ennyi erővel miért nem találkoznál az élet után egy fürdőkáddal amit használtál az életed során? Mind csak fogalom, amelynek nincs sok jelentősége az élet után már ha van..

2014. febr. 2. 15:22
 3/3 anonim válasza:

a biblia meg van írva meg volt egy faszi aki isten fiának hívta magát igaz ?

akkor az Alien is létezik mert meg van írva XD

ha tényleg létezik akkor én leszek az aki eltörli a létezését!

2014. febr. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!