Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fiatalkorúak börtöne milyen?

Fiatalkorúak börtöne milyen?

Figyelt kérdés

Milyenek a fiatalkorúak börtöne (pécsett pl?)?

Van iskola? Érettségit be lehet fejezni ott?

Egész nap a cellába vagy zárva?

Hányan vannak egy cellába?

Milyen szabadulási kedvezmények vannak?

Milyen az étel?

Gyakoriak a verekedések?

Mit lehet magaddal bevinni? Ruhát, ételt, tisztálkodószereket?

Hány évesek az elítéltek átlagosan? Sok a fiatalabb is 14-15, vagy inkább 18-20 évesek?

Sok a cigány, kötekedőek ha fehér vagy?

Bíróságról rögtön visznek el bilincsben ha elítélnek? vagy később kell saját magadnak elmenni a börtönhöz?


2009. dec. 6. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
most fogsz bekerülni oda? xD
2009. dec. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%

nem tudom de biztos

szar a bezártság stb

2009. dec. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
prison break Hungary
2009. dec. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Börtön, nem fogház, az elítéltek nincsenek egész nap a cellában.

Iskola van, le lehet érettségizni, lehet szakmát tanulni.

Olyan lehet, mint egy kollégium, csak nincs belőle kijárás.

2009. dec. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem fogház, fegyház, szegény agyas önmagam.
2009. dec. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ruhát nem tudom, de ételt, tisztálkodószereket lehet.

A verekedést, rendbontást szigorúan büntetik, mert innen nem tehetik ki a bentlakókat. Egyébként is szigorúbbak, mint egy külsős kollégiumban.

Kijelölt időpontot kapsz, amikor meg kell jelenned az irataiddal együtt. Igazolnod kell magad, hogy te vagy az, majd az irataidat elteszik. Ha nem mész, akkor bármikor igazoltathat egy rendőr, és akkor rögtön bevisznek.

2009. dec. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

A fiatalkorúak börtöne a legkeményebb! Ha nem ütsz magadért csicska leszel, ha ütsz ha nem ütsz így is úgy is legyúrnak.

Amid van elveszik, ahol tudnak beléd állnak. Ne vicceljetek. KÖZE NINCS KOLLÉGIUMHOZ. Na meg börtönstresszben tanulni:) vannak itt fogalmak. Ajánlom figyelmetekbe a Bebukottak című magyar dokumentumfilmet, vagy a kékfény tegnapi adását: [link]

2010. jan. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A kecskemétiről tudok írni. Tanulni tudsz ott is, van iskola , kijárnak magántanárok, lehet érettségizni, de mindenféle tanfolyamok is vannak. Nem vagy egész nap a celládban, sőt kötelező napközben résztvenni a foglalkozásokon, csak akkor kapsz elzárást, ha valami kihágáson kapnak. Egy személyes cellák vannak, külön wc-vel, kézmosóval. Szabadulási kedvezmény úgy van, hogy ha jól viseled magad, akkor előbb szabadulsz, illetve, szintén ha jól viseled magad, akkor pl. megengedik, hogy a karácsonyt egyebeket otthon töltsd. Az étel állítólag jó, de sose ettem ott...

(egyetemi gyakorlat keretében voltam az FKB-ban, szóval nehogy azt higyje valaki, hogy onnan jöttem:)) A verekedések elég gyakoriak,és a szexuális zaklatás is, de amióta kötelező részt venni a foglalkozásokon, egyre kevesebb. Ruhát - ételt- cigit - tisztálkodószereket mind lehet bevinni. Annyi , hogy ruhát szinte felesleges,mivel egyenruhát kell hordani, de ha pl viszel valamit pizsamának, nem vihetsz olyat, ami feliratos v. mintás... A csomagokat egyébként ellenőrzik, felbontják, átkutatják, ha leveleznél valakivel, akkor is átkutatják a levelezésedet, elolvassák, és csak utána kézbesítik. Korosztályt tekintve 12-21 éves koráig tartózkodhat valaki fiatalkorúak börtönébe, a leggyyakoribb tapasztalatom szerint a 16-18 éves korosztály. A másik, hogy kemény bűnözőkre lehet számítani, aki csak ellop valamit, még nem kereül fkb-ba, csak javítóba, ahhoz, hogy fkb-ba menj, már ölni kell vagy dealerkedni, vagy testi sértésért kapnak el egyebek...

Sok a roma, kötekedések nem feltétlen azért vannak ha fehér vagy, hanem inkább azért, ha túlzottan is különálló próbálsz maradni. Egy ismerősöm szerint, aki ült is fiatalkorúak börtönében, elsősorban azok vannak halálra ítélve, akiknek nincsenek bent haverjaik, ismerőseik, illetve azok akik nemi erőszakért kerülnek be...

2010. szept. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12%
utolsó te eléggé nem vagy tisztába a dolgokkal 14 éves kortól büntethető az illető. milyen 12?:)
2010. okt. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

szia!

tudom, hogy 14től büntethető az illető, mégis volt még tavaly bent egy srác, aki 12 éves volt, ezt a nevelő mondta, hogy ennyi idős jelenleg a legfiatalabb elítélt, elég elszomorító szerintem, de sajnos attól még ez van! Valóigaz, hogy a btk szerint 14-21 ig nevezünk valakit fiatalkorúnak, lehet, hogy a hsz-ba is ezt kellett volna írnom, hogy elkerüljem a félreértéseket, elnézést!

2010. okt. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!