Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nektek mi a szakmátok? Meg...

Nektek mi a szakmátok? Meg tudtok belőle rendesen élni?

Figyelt kérdés
11/L Sziasztok! 6. osztályos tanuló vavyok és már tervezgetem a továbbtanulásomat. A szüleimmel (hálistennek nekünk közös véleményünk van) arra a döntésre jutottunk, hogy 8. osztály végétől szakközépbe kéne mennem.Egyetértek velük, mert szeretném, hogy 18 éves koromra már legyen szakmám. Csak most még érdekelnek, hogy milyen szakmák vannak. Már egy szakmát sikerült kíválasztanom (szerencsére szüleim egyetértésével), ami nem más, mint az élelmiszer- analitikus. Érdekel engem nagyon ez. Anyukám ajánlotta, mert ez úgyis hiányszakma.Már a szakközépet ia kiválasztottuk (Pesti Barnabás Élelmiszeripari Szakiskola). Anya is odajárt, csak ő édesipari szakmunkás. Ott le is tudok érettségizni, ill. ha később meg tetszik más is, akkkr is tudok még mást kiválasztani.
2014. febr. 7. 06:12
 1/2 anonim válasza:
Ha az tetszik, akkor azt válasszad. Szakmával, diploma nélkül akkor kereshet jól az ember, ha magánvállalkozóként tevékenykedik. Vagy ha nagyon jól dolgozik, és egy idő után előléptetik például csoport, vagy műszakvezetővé.
2014. febr. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Érzem, hogy ez pontosan nekem való szakma. Remélhetőleg külföldre szeretnék menni dolgozni, legszívesebben Németországba vagy Ausztriába, úgyis németet tanulok. Na meg persze tökre tetszik a nyelv.
2014. febr. 7. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!