Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség a postai...

Mi a különbség a postai Egyetemes csomagszolgáltatás és az Expressz csomagszolgáltatás között? Mindkettővel adhatok fel csomagot utánvéttel is?

Figyelt kérdés
Utóbbi időben többször küldtem csomagot, de az Egyetemes csomagszolgáltatásról (olcsóbb) nem tájékoztattak a postán. Automatikusan mindig Expressz szolgáltatással ment, ahol 1 vagy 2 napos időgarancia van, a feladási díj ennek függvénye, de nekem pont nem számít hogy 1 vagy 2 vagy 5 nap alatt ér oda.

2014. febr. 8. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Bár a kérdés elég régi, azért válaszolok rá. Azóta egy-két dolog változott is. 3 fajta postacsomag küldési lehetőség van. Van az MPL üzleti csomag, amire 50.000 Ft-ig ingyen kérhetsz érte értéknyilvánítást, és különböző szolgáltatásokat is kérhetsz hozzá (pl. utánvét, törékenység) aminek külön díja van. A 2 napos szállítást megszüntették az üzleti csomagnál, most már csak egy napos van. Az egyetemes csomagszolgáltatás olcsóbb, mint az üzleti, ennél az alapdíjat kell fizetni, ami idén 2 kg-ig 1490 Ft. Itt nem tudsz értéknyilvánítást kérni, tehát ha a csomag elveszik akkor a feladási díj alapján fizetik a kártérítést (ha jól tudom a feladási díj 15-szörösét). Ennél a csomagnál nem vehetsz igénybe különszolgáltatásokat, tehát utánvétet sem. Ennek a csomagnak a szállítási ideje legkésőbb 3 nap. Ezenkívül van az MPL netcsomag, amit ha igénybe akarsz venni, akkor neked kell otthon megírni a posta oldalán található online címirat kitöltő program segítségével, és a saját nyomtatóddal kinyomtatni, majd a csomaggal együtt bevinni a postára. Ennél a csomagfajtánál nem a csomag súlya alapján nézik az árat, hanem a mérete alapján (hosszúság, magasság, szélesség). Ennél a csomagfajtánál ugyanannyi a szállítási idő, mint az üzletinél, és itt is vehetsz igénybe különszolgáltatásokat. Remélem tudtam segíteni. :)
2017. júl. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bocsi a helyesírási hibákért, és azért, hogy kihagytam néhány szót, csak siettem...
2017. júl. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!