Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kicserélhetem a gáz és riasztó...

Kicserélhetem a gáz és riasztófegyverem spiáter alkatrészeit acélra?

Figyelt kérdés
Ahol dolgozok ill. otthon is megvan mindenfajta gépem (CNC, sima eszterga) amikkel le tudom gyártani a kicserélendő alkatrészeket (dob, elsütőszerkezet). A kérdésem az, hogy ezt legálisan kivitelezhető?
2014. febr. 14. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvilegesen tilos mòdosìtani. Gyakorlatilag viszont "ha" otthon tartod a párna alatt, ki sem mozdulsz vele, akkor "elvileg" senki nem fogja nèzni az MKH kártya èrvènyessègèt. De ha egy rendszeresen viselt fegyver, amìt előìrás szerint elviszel bevizsgálásra, akkor lehet, hogy hozzádszögeznek pár kèrdèst...
2014. febr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ezek szerint ha méretre pontosan ugyanakkorát készítek, lebarnítom mint a gyárit, akkor sem lehet. Habár 5 évenként (azt hiszem ennyi évenként kell bevizsgáltatni) fél órát rá tudok szánni, hogy a bevizsgálás időtartamára visszategyem az eredeti spiáterfos alkatrészeit.
2014. febr. 17. 15:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Tudod- más az elmèlet, más a gyakorlat, a döntés joga ès az esetleges felelőssèg is a Tied. Neked kell mèrlegelni.
2014. febr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Csupán mérgelődök magamban, mert hiába tudom megcsinálni, "átépítési" engedélyt nem fogok rá kapni. Hiába lenne jobb, strapabíróbb akkor sem.


Lehet venni élesből átalakítottat, de mondanom sem kell, hogy méregdrága. Mármint amit én néztem ki. Önvédelemre csak revolvert!

2014. febr. 17. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!