Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek fel alaposan...

Hogyan készüljek fel alaposan egy nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Tudnátok esetleg ajánlani oldalt ahol tudok gyakorolni b2-es német telc nyelvvizsgára??? Előre is nagyon köszönöm a válaszokat
2014. febr. 21. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Jaj neee.... Ha még nem jelentkeztél a nyelvvizsgára, alaposan gondold át. Jómagam is nyelvtanár vagyok. Tudom, hogy németen a TELC a legkönnyebb, de gondold át. Megcsinálod ezt a nyelvvizsgát és a jövőben csak szívni fogsz vele. Ez azért van, mert a színvonala nagyon alacsony. Primitív, könnyű és igazából nem is a nyelvtudást vizsgálja. Bárki be tud magolni egy témát, és azt elmondani. Én sokkal inkább javasolnám a BME, ECL esetleg EURO nyelvvizsgát, de semmi képen nem a TELC-et. Ezek azok a nyelvvizsgák, amik tényleg a nyelvtudásodért adják meg a bizonyítványt, nem pedig mert befizettél rá. És a jövődre nézve, ezekkel a vizsgákkal nagyobb előnyt fogsz élvezni, mint egy TELC-es.... Ha van bármi kérdésed, írjad nyugodtan.
2014. febr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát! Sajnos már befizettem. Viszont ebben nem értek egyet Önnel,hogy ez a legkönnyebb nyelvvizsga.Míg más nyelvvizsgánál pl. ÖSD, ECL lehet szótárt használni addig a TELC-nél nem. ECl-re ugyanúgy belehet magolni a szöveget akárcsak a TELC-re,és ugyanúgy államilag elismert nyelvvizsga,ráadásul ezt nem is Magyarországon javítják.
2014. febr. 28. 20:28
 3/6 anonim ***** válasza:
39%
Hát ez esetben sajnálom, hogy befizetted :( Hidd el, én csak neked akartam jót, meg fogod még szívni. Bemesélheted magadnak, hogy hű de jó meg minden de nem így van. A TELC más néven a "hülyének is sikerül" nyelvvizsga. Oké, hogy van olyan, ahol használhatsz szótárat, de ott fele annyi időd van megcsinálni az egész feladatlapot, szinte nincs is időd szótárazni. Aki végigszótárazza annak biztosan nem sikerül. A másik, hogy a többi nyelvvizsgán jóval életszerűbb feladatokat adnak. De hát sajnálom, hogy-e mellett döntöttél. Sok olyan tanítvány van, aki ugyan tud németül van is TELC nyelvvizsgája és egyszerűen elutasítják a munkahelyeken, be se hívják beszélgetésre. Letesznek gyorsan egy ECL-t vagy BME-t és ha hiszed ha nem, sokkal több helyre hívták be őket, sőt németországi céghez is bejutnak. Ugye tudod, hogy mi a TELC-nél az a nagy németországi javítás? Bedobják egy gépbe ami megnézi, hogy jó helyre tetted-e az X-et. És ha már itt tartunk. Hallott szövegértésnél csak igaz hamis? Írásbelinél semmilyen önálló válaszadás? Hát nem éppen a legnehezebb vizsga. Jó, van azért ennél könnyebb is pl. a Pannon. De biztosan erősebb a TELC-nél egy BME, ECL vagy Goethe.
2014. márc. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Egyet értek az előttem szólókkal. Teljesen igazat adok neki, a TELC valóban nagyon gyenge nyelvvizsga lett. Jómagam is gimnáziumi nyelvtanár vagyok, és vállalok különórákat is. Rengeteg diákot és felnőttet készítek fel nyelvvizsgára, és nekem is volt már olyan tanítványom akinek ugyan volt egy TELC nyelvvizsgája, mégsem fogadták el sehol így egy újat kellett tennie. Van olyan kollégám aki a TELC-en vizsgáztató tanár, és ő neki is rossz véleménye van róla. Igaz hogy ott vizsgáztat, de egyáltalán nem javasolja senkinek, mert csak ki dob 32 ezer forintot "feleslegesen".
2014. márc. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én ezeket a dolgokat nem így hallottam a sulimban lévő tanároktól pedig nem járok gyenge iskolába. Sok diákkal beszéltem akik már nem elsőre futottak neki a TELCnek majd elmentek máshova pl ECL-re vagy ÖSD-re ami elsőre sikerült nekik. Sok ismerősöm van akik nyelvvizsga nélkül dolgoznak kinnt cégeknél,ráadásul irodába,mert ma már egyáltalán nem számít hogy van-e nyelvvizsgád vagy nincs lényeg hogy tudj beszélni,de már volt olyan ismerősöm is akinek az ECL dobták vissza. De ahány tanár annyi szokás..
2014. márc. 2. 13:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Majd meglátod, megtapasztalod. Magold csak be azt az 5 témát, tippelj egy párat az igaz hamisnál és a többinél is és meg is lesz a TELC-ed. Azt tudni kell, hogy ha behívnak egy céghez beszélgetni akkor tuti próbára teszik a nyelvismeretedet. De ehhez előbb be kéne hogy hívjanak, egy erős nyelvvizsgádnak kéne hogy legyen.

Ami pedig a tanárok többségét illeti. az a helyzet, hogy nekik a legfontosabb az az, hogy te letedd a nyelvvizsgát. Azon azonban már kevés tanár gondolkozik, hogy jó helyre küldje a diákjait. A gimnáziumokban és a középiskolákban is a legtöbb helyen a TELC-et erőltetik a tanárok, mert az a legkönnyebb. Mielőtt valaki nekivág mindig azt javasoljuk, hogy kérdezzen meg ismerősöket, volt tanárokat, barátokat, hogy melyiket és miért ajánlják. Neked is ezt kellett volna tenned, mielőtt nekimész. És a barátaiddal, akik máshol tették le a vizsgát mert a TELC-en nem sikerült azokkal csak jót tettek. Bizonyára azért sikerült ott nekik elsőre, mert életszerű feladatok vannak, és többet gyakoroltak rá, mint korábban. Egyébként az ÖSD-t én sem tartom nagyra, annyira nem nagy szám. Annak igazából akkor van nagy ereje, ha Ausztriába akarsz menni továbbtanulni/dolgozni. Én amire azt mondom, az a DSD. Nagyon nehéz, de az összes többi nyelvvizsga elbújhat a háta mögött. Ide csak azok mennek, akik szinte anyanyelvi szinten tudnak németül.

2014. márc. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!