Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elképzelhető, hogy a 2....

Elképzelhető, hogy a 2. világháború alatt az úgy nevezett Elefánt (esetleg: Ferdinand) páncélvadászok táli álcafestést kaptak?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert éppen építek egyet. Ilyen makettet, és szeretnék egy olyan helyzetet ábrázolni, amikor tél van. Van is egy ilyen havas diorámám. Viszont nem igazán láttam, hogy ez a jármű téli álcát kapott volna.

2014. febr. 23. 00:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag pár Elefánt bevetésre került a németek ardenneki offenzívában a háború végén bár erről hiteles forrás nincs. A keleti valamint az olasz fronton is harcoltak télen. Én sem láttam még egy képen sem Elefántot téli álcafestéssel pedig biztos harcoltak téli körülmények közt is. Valószínűleg ha kaptak akkor egyszerűen fehérre festették mint a legtöbb német harcjárművet. Ez a makett talán kicsit segít: [link]
2014. febr. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
79%
Én úgy emlékszem olvasmányaimból, hogy nem kapott! De harcolt téli környezetben, ez is biztos, mert problémái akadtak a hideggel, ha jól rémlik! Viszont egyedileg biztosan lefesthették! Tudom, nem ide tartozik, de olvastam egy naplót egy Tigrisen szolgáló katonától, aki leírta, hogy nem kaptak engedélyt a téli álcafestésre a keleti fronton, de ők mégis lefestették a tankot, ráadásul azt is leírja, hogy sorsot húztak, ki csinálja... A parancs megtagadása főbenjáró bűn volt mindenhol, főleg a dupla s betűsöknél (nem írom ki a nevüket), mégis úgy gondolom a saját életük fontosabb volt! Bocsánat a sok nem egészen ide tartozó litániáért, de a véleményem az, hogy szinte biztosan kapott pár Elefánt (ill. Ferdinánd) téli álcafestést! És ha készen lesz, biztosan jól fog mutatni! Én pont most fejeztem be egy korai Tigrist, most valami magyarra hajtok, de a következő nekem is ez lesz! Jó munkát hozzá!
2014. febr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mind2 kommentelőnek a választ.

Az első írónak! Sajnos nem tudom megnyitni a linket, de szívesen megnéztem volna.

A másodiknak! Sok tankot egyénileg festettek, mivel még nem volt NATO határozat az álca színekről, és a német gyárből vagy páncélszürkén v. zölden v. németsárgán gurultak ki. A háború végére a németeknél hiány cikk lett a festék. Továbbá télen volt, hogy egyszerűen lemeszeltk a tankokat.

2014. febr. 28. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!