Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha nem fizetem be a (Kisalföld...

Ha nem fizetem be a (Kisalföld) Volán pótdíját mi fog következni?

Figyelt kérdés

Már egy ideje a barátnőmnél alszok/élek, de nem vagyok bejelentve, a régi lakcímem van. Hazajárok anyumhoz suli után, de este kijövök a bnőmhöz. Veszek diákbérletet, de nem 25 hanem 35km-re. Ugye így igazolóbérletet nem tudok váltani, mivel a lakcímem nem oda szól, ahol alszok és élek papirilag. Jöttek az ellenőrök és ugye mivel nincs igazolásom és egyéb ezért megbüntettek. Azt mondtam nekik, hogy a 35km-re lévő városkába most, frissen költöztem, ezért nincs lakcímkártyám, mert az önkormányzat még nem küldte ki. Tehát kaptam egy pótdíjfizetési kötelezvényt és egy csekket 8000 Ft-tal. Azt mondták, h ha 15 napon belül felmutatom a lakcímkártyámat, akkor csak 1300 Ft-t kell fizetni. Nem nagyon szándékozom befizetni, mert tulajdonképpen a bnőmnél élek és csak az irataim mutatnak mást, a valóság nem az, amit azokon a kis kártyákon lehet olvasni. Mi a teendő, hogy kerüljem ki a pótdíj kifizetését?


Tisztességtelennek tűnik, de csak akkor, ha az okmányaimat nézzük, a másik feléről nézve nem az, mert az ingázás tul. jogos, ha nem a papírokat nézzük. Még tisztességes is voltam, hogy nem 25km-re hanem 35km-re vettem a bérletet, így az igazolás árát biztosan kifizettem.



2014. márc. 3. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Az összeg az idő múlásával drasztikusan növekedni fog.
2014. márc. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%
Csaló vagy , és szénné fognak büntetni, jogosan.
2014. márc. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kikértem részeltbe, megoldom kösz. Mennek a minuszok
2014. márc. 8. 20:51
 4/6 anonim ***** válasza:
27%
Köszi a minuszokat. Az vigasztal, hogy a pénztárcádból is mennek a minuszok. De ha te itt éled ki magad, hát tessék.
2014. márc. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves mínusznyomogató!


Ez a te kérdésed:

Ha nem fizetem be a (Kisalföld) Volán pótdíját mi fog következni?


Az elsőben ott a válasz. Nem vígasztalást kértél, hanem azt tudakoltad, mi lesz a következmény. Márpedig ez lesz. Ha sokat húzod-halogatod a dolgot, több százezer forintra is felmehet.

2014. márc. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocs, többes számot írtam. Az elsőnek nem minuszt adtam. :)
2014. márc. 29. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!