Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kötelezhetki-e vámmal a...

Kötelezhetki-e vámmal a csomagot, amit otthonról kapok külföldre?

Figyelt kérdés

Izland, a sajat ruháimat küldik utánam. Újonnan nam tudom, mennyi lennének, de biztos több, mint 12 euró, amit sok vámkorlátra írtak.


Az ország az EU-nak nem tagja, de szerződöttje, mint Norvégia vagy Svájc.... akár útlevél nélkül is idejöhet akárki magyar... állatokra karantén vonatkozik, de pl ételt bármit behozhatsz. Tiud erről valaki valamit?



2014. márc. 11. 18:55
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat a tehetségtelen gépelésért :) nem vettem észre a hibákat, mielőtt elküldtem volna.
2014. márc. 11. 18:58
 2/3 anonim válasza:

A saját, használt ruháidra nem fognak vámot kivetni. (Gondolom egy pár kg-os csomagról van szó, nem egy bála ruháról.)


Azért ételt sem lehet bármit bevinni. Az egyik ismerősöm pár hete Norvégiából vitt egy különleges szárított húst, elvették tőle a vámon és majdnem meg is bűntették mivel a zöld folyosón akarta "átcsempészni".

2014. márc. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Norvégiából is? Na ezen én is meglepődtem. Onnan át is vezetek, ha akarok Svédbe, onnantól meg semmi közük hozzá. Érdekes.


Én BE hoztam rakottkáposztát tejföllel :D


És kb 2-3 kilós cucc, több nem. DE a márka miatt aggódok, mert arra allergiások.


De 3 hét alatt rájöttem nagynehezen, hogy 12% a vám, azt meg elviselem, párszáz forintot vagy koronát még odaadok, csak ne itt keljen újakat vennem :D

2014. márc. 20. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!