Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok ajánlani nekem...

Tudnátok ajánlani nekem telefonokat? Tapasztalatokat írni?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy gyűjtök egy új telefonra. Most sima Samsung galaxy ace-em van, amit 2012 augusztusában kaptam szülinapomra, idén szülinapra kapnék egy újat, de csak ha legalább a felét kigyűjtöm. Havi 4000 ft. kb zsebpénzt kapok, plusz Avonnal is foglalkozom, jól tanulok. Most kapni fogunk 20.000 ft "alanyi" támogatást, mert Romániában élünk a szüleimmel, és valószínüleg ez is az enyém lesz.

Szülinapra rokonoktól, barátoktól szoktam pénzt kapni, az is plusz. :)

Nos, ez a helyzet. Azt tervezem, hogy mától egy perselybe gyűjtöm a pénzem, néha átszámolom, és ha kigyűlt a telefonra szánt összeg fele legalább, akkor talán anyuék is támogatnak valamennyi plusszal. :D

Az árat most nem nézem annyira, inkább a minőséget, hogy amig az új ki nem purcan teljesen, addig ne kelljen újat venni. Ha kell két évig is gyűjtök.. :DD

Szeretném hogy "jól nézzen ki", hogy legyen előlapi kamerája. Én nem igazán értek ehez, mi az ami még nagyon fontos telefonvásárláskor? :)

Remélem tudtok segíteni, ha lehet hosszas és jól elmagyarázott válaszokat írjatok. Menni fog mindenkinek a zöld kezecske! ;) :)


Köszönöm szépen előre is a gyors és hasznos válaszokat! :)



2014. márc. 12. 15:41
 1/8 A kérdező kommentje:

Jha, és 14 leszek a nyáron/ lány vagyok:)

-ha ez számít-

2014. márc. 12. 16:08
 2/8 anonim válasza:

Most hirtelen nem tudok telefont mondani, viszont azt igen, hogy mire kell odafigyelni. Ha sokat szeretnel rajta jatszani, akkor 1 GB ram-osat vegyel, mert ugy biztos menni fognak az alkalmazasok. ha fenykepezni is szeretnel vele, legyen min 8 mp-es, mert az alatt nem lesznek tul jo kepek. A galaxy sorozat nagyon jo, raadasul sok is van belole, igy nyugodtan tudsz valogatni. Amit meg erdemes megnezni, az a lumia csalad, a felsobb kategoria abbol is jo. Nekem az egyik kedvencem a Htc One Max. Persze ez attol fugg, hogy mekkora meretu telefont szeretnel. Szerintem a legkenyelmesebb a 4.5-5"-es.

Remelem eleg kielegito valaszt adtam. Egy idoben en is sokat nezegettem a telefonokat, sot meg most is szoktam. En mar regota keresem azt, ami a legjobban tetszik, csak folyton ujabb modelleket adnak ki, ezert mindig kezdhetem elolrol... :)

2014. márc. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment a zöld mancs! :)

Várok még válaszokat! :)

2014. márc. 12. 19:16
 4/8 Bolya Belián válasza:

Igazabol ha 14 eves lany vagy akkor gondolom nincs oriasi kezed szal egy 5"-es telefon mar talan nagylenne de ha nem szamit neked az akkor nagyon tudom ajanlani az lg g2-ot, a sony xperia z1, z ultra (bar az mar nagyon nagy). Samsungot azert nem ajanlanam mert kezd beleesni abba a hibaba mint az apple ( a markat kell megfizetni es nem a minoseget). Elosszor is amit figyelni krll egy telefonnal : legalabb snappdragon 600-as

proci legyen benne hogy a legujabb alkalmazasokat is vigye de ha kb 2-3 evre kell akkor lehet snappdragon 800 is legalabb 1-2 GB ram legyen benne szerintem sott mivel lany vagy akkor mindenkep a legminimumabb tarhely az a 8 GB ez akkor is eleg a kepekre es alkalmazasokra ha olyan telefont valasztassz amiben nincs tarhely bovitesi lehetoseg. Ja es ha nagyon szep kepeket akarsz akkor szerintem minimum 13 mp-s hatlapi kamera kell ( elolapi az altalaban mindegyiken van) a lumiakat azert nem ajanlom mert nem tudom milyen izlesed van es nem biztos hogy tetszene neked a windows 8 (vagyis a csempek). Hat en ennyit tudtam most igy osszekaparni a tudasombol. Szoval amiket ajanlok : Sony Xperia z,z1,z1 compact,LG G Pro, G Pro 2, G2, G2 mini, Nokia Lumia 1320,Lumia 1520. Remelem tudtam segiteni bar bocsi hogy kisse ertelmetlenre sikeredett :/

2014. márc. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kaszas9714 válasza:

És neked biztos, hogy felsőkategóriás telefon kell?

Olvasom a válaszokat, hogy LG G2 meg ilyenek, amikben Snapi 800-as proci van meg ilyenek, de ne már.

14 évesen, ha csak nem fogsz videószerkesztő programot használni, vagy nem fogsz GTA-zni a telefonodon, nem kell ilyen 120-160 ezer forintos telefon.

Galaxy szériát NEM ajánlom, mondom ezt Galaxy Note II felhasználóként. Megvettem ezt a telefont nem rég, 140 ezer forintos áron. Akkor a Samsung csúcsa volt ez a készülék. Erre mit kapok? Töltő gyárilag hibás, microSD kárty foglalat törött, hátlap undorító minőségű, az egész telefon recseg-ropog. Nézd meg az Xperia sorozatot, vagy valamelyik japán;kínai gyártót, mint pl.: Huawei, ZTE, stb...Nagyon jó 2-4 magos telefonokat adnak olcsóbban, rendes minőségben. Windows-phonet sem ajánlom mert alig van rá alkalmazás Androidhoz képest.

Sok szerencsét!

2014. márc. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Bolya Belián válasza:
A 6:37-es valaszolo vagyok. Nem ertek egyet az az elottem valaszoloval mivel en 14 evesen kaptam egy tekefont 90 ezerert es ma alkalmazasokat mar alig viszi amugy hat egy lanynak igen is kell a jo procis telo es szerintem a kialakitas is szami es mint olvashattad aa kerdeseben ott alt hogy az ar az nem szamit! Es ha nem szamit akor mar egy normalis telefont vegyen! Abban viszont 100%-osan egyet ertek hogy ne vegyel tenyleg samsungot mert tenyleg gagyi a minoseguk... bar igaz hogy lehetnek gyari hibasak is de alapbol sem a legjobbak. Szoval en tenyleg azt ajanlom hogy ne vegyel olcso telefont mert megbanhatod es amugy kitudja lehet az eletbe nem fogod kihasznalni a snapi 800-at sott meg a 600-at sem de ez valtozhat es gondolom meg 15 evesen is az a telod lessz (hacsak osszenem torod :D ) es akkor mar fontosabb lessz a gyorsasag es annak nincs ertelme (szerintem legalabb is ) hogy evente vegyel telefont olcson.
2014. márc. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy ha már veszek jót veszek! :)

Köszönöm az eddigi válaszokat, várok még több választ is! :))

2014. márc. 14. 20:23
 8/8 anonim válasza:

Tudom, hogy ezzel sokan nem fognak egyetérteni, de nekem ez a véleményem.


Szerintem, ha jó telefon, akkor Apple, vagy Samsung. Lehet, hogy a márkát fizeted meg, de azért ahhoz hozzátartozik a garancia, minőség stb...


De márkától függetlenül, szerintem először döntsd el, hogy milyen kategóriából választanál. (ez úgy látom, már megvan) Ezután, a méret lényeges, hogy mennyire legyen hordozható, kézbeillő stb... Ezután, csak ízlés kérdése.

Én szerintem kamera nem oszt, szoroz, véleményem szerint, ha fotózás, akkor jó Compakt, vagy tükörreflexes, de ezt te tudod.


Még egyszer hangsúlyoznám, hogy ez az én saját véleményem.

Remélem tudtam segíteni.

2014. máj. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!