Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan legyünk jók? -címen...

Hogyan legyünk jók? -címen kellene foglalkozást tartanom, óvodás kisgyerekeknek. Valaki valami ötlet?

Figyelt kérdés
Esetleg ha ismertek ilyen mesét, vagy ehhez kapcsolódó játékot, feladatot akkor megköszönném :)

2014. márc. 15. 16:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Visszajött a répa = jószívűség, önzetlenség

Zöld Péter = segítség a gyengéknek

A király kenyere = tévedés belátása

A szorgalmas és a rest leány = szorgalom, szerénység

Az igazmondó juhász = ahogy a címében is van...

A brémai muzsikusok = barátság, összetartás


Néhány játék, amit átalakíthatsz a témának megfelelően:


„Azt gondoltam, hogy...”


Az óvodapedagógus kezdi a játékot. Azt

mondja: „Azt gondoltam, hogy ...“ és Utána

valamilyen cselekvést végez. Pl. helyben szökdel, kockából épít valamit, stb. A gyermekeknek, miután felismerték az óvodapedagógus cselekvését, be kell fejezni a mondatot. Pl. Azt gondoltam, hogy ugrálok.

Aki kitalálta, az gondolhat. Ettől kezdve már a

gyermekek játsszák el illetve fejezik ki szóban gondolataikat


„Hát a háthoz”


Páros gyakorlat: két-két gyermek háttal áll egymásnak. Hátukkal egy babzsákot tartanak együtt. Így leülnek, felállnak, elindulnak valamerre. Vigyázni kell, ne essen le a babzsák.


„Képzeld el!”


Az óvó néni „körülír” egy tárgyat, a gyerekek kitalálják, mire gondolt, miről beszélt. Egy

-egy

gyermek egy előre meghatározott cselekvést vagy tárgyat elmesélhet annak kimondása nélkül, a

többieknek ki kell találni a megoldást. Játszhatjuk úgy is, hogy érdekes dolgot megnevezünk, a gyerekek kitalálhatják, elmondhatják, milyen is lehet a kimondott furcsaság. Pl.:Kacsalábon forgó

vár, hétfejű sárkány, égig érő fa stb


Sok sikert!

2014. márc. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!