Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem fogadják el az...

Miért nem fogadják el az ukrán útlevelet és a lakcímkártyámat határátlépésnél? Magyar állampolgárként miért nem tartózkodhatok Magyarországon? Lent tovább

Figyelt kérdés
Kettős állampolgár vagyok viszont nem rendelkezem Magyar útlevéllel viszont ukrán útlevelem van . A határon felmutattam a Magyar lakcímkártyámat és az ukrán útlevelemet de azt mondta a határőr ,hogy ez kevés odaadtam neki a Kishatárforgalmimat is de megkérdezte hová megyek mondtam ,hogy Budapestre erre azt köpte be hogy evvel sem engedhetem át mivel csak Nyíregyházáig utazhatok vele , ha nem lett volna schengeni vízumom visszafordított volna .Ha magyar állampolgár vagyok miért nem tartózkodhatok Magyarországon Magyar állampolgárként?

2014. márc. 17. 14:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
Nincs időm végigolvasni, de talán ez választ ad.
2014. márc. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Lemaradt a link: [link]
2014. márc. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Sajnálom de ez nem segített
2014. márc. 17. 15:22
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Magyar állampolgárként sem léphetsz be az országba érvényes magyar papírok nélkül. Magyar lakcímkártya nem úti okmány, azzal semmit nem tud kezdeni a határőr. Magyar útlevéllel vagy személyivel térhetsz haza.

Ez a része nem kérdés.

Ukrán állampolgárként pedig az útlevéllel és vízummal. Azt írod, ezek megvoltak. Jól értem? A vízum milyen fajta, s érvényes-e?

2014. márc. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Shengeni C- vízum Töbszöri beutazásos és még érvényes. A konzulátuson azt mondta konzul asszony mielőtt letettük az állampolgársági esküt , hogy magyarországon tartózkodhatunk korlátlanul elég ha felmutatjuk a lakcímkártyát a Kishatárforgalmival mivel az fotós dokumentum.
2014. márc. 18. 07:09
 6/14 A kérdező kommentje:
Én nem értem akkor most hazudtak volna a konzulok vagy a határőr volt tájékozatlan?
2014. márc. 18. 07:11
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha érvényes volt az útleveled és a vízum is benne, akkor nem értem miért kell mutatnod még a magyar lakcímkártyádat meg a kishatári engedélyedet. Egyébként ha nem lenne shengeni vízumod kushatári engedélyed sem lenne.
2014. márc. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azért hogy ne pecsételjenek 1 ,2-ő mert Magyar állampolgár vagyok és jogosan akarok tartózkodni Magyarországon 3 olyankor számolódnak a napok a ki és beutazás és nyílván vagyok tartva úgy meg nem nyomoznak utánam
2014. márc. 18. 18:00
 9/14 anonim ***** válasza:
mééé nem csináltatsz magyar utlevelet. 2hét alatt kész van
2014. márc. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mert kiskorú vagyok és itt sokkal drágább mint Magyarországon
2014. márc. 18. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!