Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van arra lehetőség, hogy a...

Timcsi03 kérdése:

Van arra lehetőség, hogy a ragasztott (pillanatragasztó) lego elemeket valamivel szétszedjem? Vagy egyenesen mehet a kukába?

Figyelt kérdés
2014. márc. 18. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbálkozz. A műgyantás ragasztó a magas hőmérsékleten meglágyulnak. Utána kellene nézni, hogy maga a lego elem milyen típusú műanyag, nekem poliamidnak tűnik. Ha forrásban levő vízbe teszed, esély van rá, hogy nemcsak a lego elem lágyul, de a ragasztó is, esetleg szét is válik. Ha nem, akkor picit még magasabb hőmérsékletet lehet megpróbálni, olyat, ami nem olvasztja meg az elemet (forró levegővel, pl. megfelelő sütőben).
2014. márc. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, az aceton oldja.
2014. márc. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A fejsze mindent szétválaszt.
2014. márc. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos, az acetonnal kapcsolatosan már azt is írták, hogy nem csak a ragasztót, de még a legot is szétmarja!
2014. márc. 18. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!