Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Képes lennél az élet helyett...

Képes lennél az élet helyett a halált választani ideológiai okokból?

Figyelt kérdés
Ha az általad követett ideológia/eszme az adott végszükségben megkövetelné a halálodat az "Ügyért", akkor képes lennél-e feláldozni magad?

2014. márc. 24. 13:20
 1/10 anonim válasza:
Nem. Én félem a halált. Ráadásul ideológiai okokból :)
2014. márc. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem
2014. márc. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem követnék ilyen eszmét, tehát a válasz: nem.
2014. márc. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

ahmed, nem ezen az oldalon kell toborozni, abdul nem mondta?

amúgy remélem törlik ezt a kérdést, kicsit sincs mögötte más egyéb fundamentalista eszme.

2014. márc. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért vitatkoznék a fundamentalizmussal. Abból, hogy ma sok az ilyen értelmetlen halál, még nem következik, hogy ez csak a fundamentalizmus tulajdonsága, sőt, csak azé. Én ismerek egy (persze több) költőt, aki fundamentalizmussal nehezen vádolható, magyar, március 15-én előszeretettel idézik erre egyáltalán nem méltó politikusaink, és távol állt tőle a fundamentalizmus. A felvetett célt viszont előszeretettel hangoztatta, sőt, választotta. Pedig igencsak erőteljesen igyekeztek ettől eltántorítani (Bem).
2014. márc. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#4 Dugovics Titusz híresen fundamentalista volt. Allah Akbar!
2014. márc. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Válasszuk csak ketté! Ha az "Ügy" megkivánja (Hasonloan a politikusokhoz és egyéb demagogokhoz!!!!!) a másokat feláldozni az "Ügy" oltárán? Simán!!!!!!!
2014. márc. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én személy szerint nem foglaltam állást. Nem is a muszlim fundamentalisták miatt jutott eszembe a kérdés, hanem mert előbb néztem meg újra a Bukás, és még mindig elámít, hogy volt jó néhány olyan fanatikus, aki inkább a halált vállalja, semmint a megadás szégyenét. Én személy szerint inkább megadtam volna magam
2014. márc. 24. 15:58
 9/10 Firedoom ***** válasza:

Nem lattok tul a muszlimokon... Nem feltetlen arto szandeku lehet az eszme amiben hiszel, lehet nemes is.

Es ha valsztanom kellene a szegyen es a halal kozt az utobbit valasztanam, de ez az eszmetol fugg, nem dobom el az eletem feleslegesen, legyen celja es ertelme.

2014. márc. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, én bármikor meghalnék az elveimért!


Úgysincs már mit veszítenem...

2020. aug. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!