Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki minősül magyarországi...

Ki minősül magyarországi lakosnak?

Figyelt kérdés
Jelenleg külföldön élek, viszont a jelenlegi törvények értelmében ez ideiglenes külföldi tartózkodásnak minősül, mivel nem külföldi letelepedési szándékkal hagytam el az országot. Tehát a Mo-i lakcimkártyám még mindig megvan a magyar lakcimemmel (szüleim cime) mint állandó lakcim, szóval ha jól értelmezem, még mindig magyarországi lakos vagyok hivatalosan, holott lassan egy éve külföldön élek. Tehát amikor pl egy formanyomtatványon kérik a lakcimemet, és külön megjegyzik, hogy "Azon lakcímet kell feltüntetni, ahol a kérelmező életvitelszerűen tartózkodik és amely a kérelmező lakcíméről kiállított hatósági igazolványában bejelentett lakcímként (lakóhely vagy tartózkodási hely) szerepel." akkor ide a magyar cimet kell irni. Itt nincs bejelentett lakcimem, szóval hivatalosan csak a magyar van.
2014. márc. 29. 07:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Az, akinek itt van az állandóra bejelentett lakása, és ÉLETVITEL SZERŰEN itt él.
2014. márc. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tehát akkor én magyarországi lakos vagyok vagy sem? Ott van a bejelentett lakcimem, de életvitelszerűen -jelenleg- nem ott élek.
2014. márc. 29. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!