Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Amikor merünk önmagunk lenni,...

Amikor merünk önmagunk lenni, miért néznek ránk furán mások, félnek vagy mi?

Figyelt kérdés

2014. márc. 31. 22:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy mentálisan egészséges ember önmagát adja azzal nincsen baj.


De a legtöbb ember azt se tudja mit jelent az, hogy önmaga. Nem ismeri magát. Helytelen értékrenddel és ego által vezérelt neveltetéssel, viselkedésmintákkal lettek azok, akik. Ha önmagukat adják abból jó nem lehet. Mert a legtöbb ember aberált és fusztrált, ostoba és tudattalan. Már eleve torz a személyiségük és a világképük, így önmaguk nem bírnak értékteremtő erővel. Erre épül a társadalmunk, hogy ne add önmagad. Legyél lelkileg diszharmónikus és materiális.


Tehát már nem vagyunk képesek önmagunkat adni, de ha képesek lennénk akkor se vezetne már sehova, mert rosszul lettünk nevelve, ami nem csak a szülők hibája.


Ha pedig valakit meglátunk, hogy önfeledt és önmagát adja akkor azért "nézünk rá furán", mert tudat alatt mi is szeretnénk olyanok lenni, de nem vagyunk rá képesek. Ezért haragszunk rá, vagyis önmagunkra.


Nagyon hosszasan lehetne ezt a témát boncolgatni, de úgy gondolom, hogy így hajnali 2 körül én már erre alkalmatlan vagyok. De remélem, hogy tudtam legalább egy kicsit releváns választ adni. Nem mellesleg pedig ez egy nagyon lényeges és érdekes kérdés!

2014. ápr. 1. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Azért mert a világ dolgaianak a szomszédnak az abberált társadalomnak akarnak megfelelni,miközben tudják,hogy nem cslekszenek jól de inkább választják azt táplálják az egojukat.Az kényelmesebb mint önmaguknak lenni amiben békét lelhetne magán belül is s ugye ebből a környezete is jobb irányba mozdulna el..
2014. ápr. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!