Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hova forduljak ha 1 iskolával...

Hova forduljak ha 1 iskolával gondjaink vannak?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 1. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem halmoztál el információval minket.

Leginkább az a hatékony, ha gondok vannak, keresel (felnőttel, ha gyerek vagy) egy szimpatikus helyet, ott az igazgatóval megbeszéled, hogy át szeretnéd hozni a gyereket. Fontos: ne szidd az iskolát, tanarakat, mert az nem jó. Az indok inkább olyan legyen, nem érzi jól magát az osztályban, fél néhány diáktól stb

2014. ápr. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szülő vagyok a gyermekem nem szeret ebbe az iskolába járni amibe éppen jár.Sír és ami a legrosszabb h dadog járunk pszihológushoz de igy ugy érzem semmi haszna mert ha el is múlik visszatérő a dadogása. A tanár sajnos rászállt a gyerekemre ami érezhető és sajnos nem tudok mit tenni mert félek h mégjobban rászáll.
2014. ápr. 1. 23:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Az igazgatóval próbáljatok beszélni, ha részletesen elmondod mi a probléma, biztos beleegyezik.
2014. ápr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hányadikos? ne késlekedj! Keress egy szimpatikus iskolát és ott kezdd el, kérj az igazgatótól időpontot: szeretnéd áthozni, mert nem szeret ott lenni, zavarják a körülmények
2014. ápr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
másodikos még mindennap szinte hozza az 1ket, félévig pedig 3,4,5 ket mert ott még semmi baj nem volt.Félek h meghúzza évvégén a tanár a gyerekemet.Már csak bosszúból. Lehet az iskola fenntartójánál panaszt tenni? Bp a székhelye utánna néztem.
2014. ápr. 3. 23:03
 6/9 anonim ***** válasza:
lehet panaszt tenni, de szerintem nem érdemes! Mert megy az idő, a gyerek meg szenved. Most itt vitatkozzanak évekig a tanárok-felnőttek egymásközt - az nem segít rajta. Próbáld meg, amit mondtam, keress egy másik iskolát és ott indítsd el: kérd meg az igazgatót, vegye át. A mostani iskolában már csak akkor szólj, ha megvan az új helye. Átmegyünk, mert így jobb - ennyit kell ott mondani, nem kell vádaskodni, vitatkozni.
2014. ápr. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem utolsó válaszoló,de ez a megoldás sem könnyű az én gyermekemnek hiszen uj társak uj tanárok uj szokások és a gyermekem fél mindentől.Költözés miatt voltunk ilyen helyzetben mikor még ovis volt és az uj oviban nem akart beszélni teljesen bezárt. Az uj iskolában is kifoghatunk olyan tanárt mint a mostani és akkor nem csináltunk a gyermekemnek semmi jót.Előbb az a meglátásom,h keresek 1 tanárt aki kedves szereti a gyerekeket de ez manapság a tanárok közül sajnos ritka.
2014. ápr. 7. 09:05
 8/9 anonim ***** válasza:

szia! nem ritka az olyan tanár, aki figyel és szereti a gyerekeket. Hasonló volt nálunk, félénk kisgyerek - akinél láttuk, valami nem stimmel az iskolában. Áttettük év közben egy másikba és csoda történt. Az első(!) nap úgy jött: még a nyelvtan is jobb itt. Ha a tanár-diák valamiért nem tudd egymásra hangolódni (egy tanár úgy mondta: kicsapják egymás személyiségét) lépni kell!

Igen, egy jó tanár kell - mégis az igazgatónál tudod ezt kezdeni, egy szimpatikus iskolában. És ő fogja tudni, melyik tanítónál lesz jó helye.

2014. ápr. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló én már próbáltam másik osztályba áttenni a gyermekem de sajnos az igazgató nem engedte.Másik iskolában pedig nehéz lenne a beiilleszkedés ahogy a gyermekemet ismerem.De ha van vmi jó ötlet szivesen várom :) azon vagyok h megoldjam a gyermekem gondját.Egyébként mióta beszéltem az igazgatóval most ugy érzi a gyermekem h másabb a tanitónéni(kedvesebb).Én meg ugy vagyok vele ha velem nem is kedves de a gyerekemmel legyen az.(ilyen ember nem is tudom minek ezt a szakmát választja) :/
2014. ápr. 8. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!