Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki linkelne nekem lécci...

Valaki linkelne nekem lécci kanji abc képet? Akárhogy keresem nem találok olyat

Figyelt kérdés

2014. ápr. 10. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:

1. A kanji nem abc, hanem szavak, amik hiraganák vagy katakanák összevonásából jöttek létre.

2. Sok ezer van belőlük, még egy átlag japán ember is csak töredékét ismeri. Mire valaki leírná az összes létezőt, jó néhány újabbat kitalálnának.

3. Először gyakorold kicsit a magyar nyelvet is!


Az 1000 leggyakrabban használt: [link]

2014. ápr. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1

Pont fordítva történt - a hiraganák és a katakanák alakultak ki a kanjikból.


[link]

2014. ápr. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anju ***** válasza:
Màsodiknak igaza van. Másrészt azèrt a gyakran használt hivatalos kanjikból csak 2150 körül van, és azokat egy egyetemet kezdônek már illik tudni. Szóval ne riogasd több ezer kanjival, mert nem igazán van van rá szükség, hogy tud, ha csak nem azon élvezkedsz hogy szépirodalmakbòl kikeresed a ritkân használt különleges kanjikat.
2014. ápr. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! tisztában vagyok vele , hogy nem egyesével használják a betűket, mindegy...Nem értem miért kell ilyen lekezelően beszélni.Egyébként köszönöm a válaszokat..
2014. ápr. 12. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!