Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol lehet beszerezni magnézium...

Hol lehet beszerezni magnéziumot meg kálium perklorát-ot?

Figyelt kérdés
Már kerestem minden hol de sehol nem találtam!

#magnézium #pirotechnika #káliumperklorát
2014. ápr. 11. 19:30
 1/8 anonim válasza:
Háát gondolom flashbanghez kell....nem ajánlom ezekkel az összetevőkkel életveszélyes és nagyon durva...inkább kálium nitrát és magnéziumot ajánlok/ezekből a kálium nitrát a gazdaboltban a magnéziumot meg nem tudom:(
2014. szept. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a kálium nitrát az meg van csak a magnéziumot nem tudom honnan szerezzek :/
2014. szept. 7. 17:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Az bizony rendessen odavág főleg ha még valami katalizátor is van mellé.Én KCLO4/Mg/S 50/40/10%-ot használok.Magnéziumot bojler anódként ez 75% Magnézium/25% alumínium,vagy rendelsz internetről külföldről,vagy ismerős,vagy környéken vegyszerbolt.

Kálium Perklorátot szintén vagy rendelsz internetről külföldről,vagy ismerős,vagy környéken vegyszerbolt.


Kálium perkloráttal nem sokkal veszélyesebb mint Kálium Nitráttal de viszont pokoli nagyot odavág.Kikevertem már pár adagot az említett elegyből. :)

2015. márc. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az bizony rendesen odavág főleg ha még valami katalizátor is van mellé.Én KCLO4/Mg/S 50/40/10%-ot használok.Magnéziumot bojler anódként ez 75% Magnézium/25% alumínium,vagy rendelsz internetről külföldről,vagy ismerős,vagy környéken vegyszerbolt.

Kálium Perklorátot szintén vagy rendelsz internetről külföldről,vagy ismerős,vagy környéken vegyszerbolt.


Kálium perkloráttal nem sokkal veszélyesebb mint Kálium Nitráttal de viszont pokoli nagyot odavág.Kikevertem már pár adagot az említett elegyből. : )

2015. márc. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs ismerős és külföldről sem sikerülne beszerezni ott van még a perklórsav vagy az ammónium perklorát. Ha ammónium perklorátot kálium hidroxiddal főzöl kálium perklorátot kapsz. Példaként ha van egy rendelet egyik vegyszerre az nem biztos hogy a másikra is érvényes amiből már elkészítheted. Ilyen az uniós prekurzor lista amin nem szerepel sem az ammónium perklorát sem a perklórsav. Hosszútávon nagy tételben tartósan ha nem sikerül venned, elektrolízissel tudod megoldani ami nehéz, drága és bonyolult. Lengyeleknél érdemes próbálkozni beszerezni. Ammonium perklorátot meg Angliából lehet de mivel nem EU-s ország van VÁM. A Schengeni övezeten belül bármit futárral vagy postán VÁM és csomagellenőrzés nélkül megkapsz. Ha valóban érdekel nem egyszerűen de mindenképp megoldható.
2022. aug. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kálium klorátból vagy perklorátból lehet csak a Pirat minőséget elérni. Nem véletlen pont ezt a kettőt nem adják ki magánembereknek. Elektrolízissel a KCLO3 mat nem nehéz elkészíteni. Semmilyen más oxidállószer még csak meg sem közelíti azt az erőt. Kálium nitrát az csak tompa puffancs hozzá képest. Hipermangánnal volt kicsivel erősebb de még az is jócskán lemarad a KCLO3 tól. Nyák marató meg minden más ezen kívül gagyi volt. Az aktív anóddal lehet normálisan dolgozni. Le kell finomítani hintőpor finomságú sűrű selymes tapintású tömör sötétszürke porrá. 5% lenolajjal bekell vonni kb 1 hét alatt rászárrad. Kis kénnel nagyon érzékeny de avval az igazi. Házi vagy finomított festékbolti alumíniumot nem érdemes kis petárdákhoz használni. Nem lehet belőle olyan gyors VP-t készíteni mint Mg-ból. A gyáriak kicsivel nagyobb méretben bóvli vackok hozzá képest. Megéri a belefektetett munkát. Aki a gyári petárdákat akarja lemásolni mással nem fogja tudni megoldani.
2022. nov. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem tüzijátékhoz kéne perklorát. Valaki konkrét helyet tudna esetleg linkelni, ahonnan tudok rendelni? Pyrogarage nem akar megszánni vele és nem tudom, hogy mivel válthatnám ki:(
2023. márc. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nagyjából itt levannak írva a jelenlegi lehetőségei aki szeretne.


https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__egyeb-kerdesek__1..


A Pyrogarage tiszta por formában árul ami jelenleg egy új EU rendelet értelmében magánembernek nem kiadható. Amikor ezt a kérdést kiírták még külföldről meg lehetett kapni tisztán is. A Pyrohubon van 40%-os vizes keverék ami már kiadható magánembereknek kálium-korát és kálium-perklorát esetén. Így vagy úgy a kálium-perklorát megoldható annak aki jobban utánna néz a dolgoknak. 2014 óta mióta ki lett írva a kérdés változtak a dolgok.


A kálium-klorátot elkészíteni házilag nem olyan bonyolult. Szénelektróda kell hozzá mint a 10-es méretű amit heggesztéshez használnak (vékony rézzel van bevonva), kálisó, rendszeres kevés sóssav adagolása. 5-7V közötti tápegység 4 Ampertól (PC vagy 6-12V os akkumulátor töltő). MMO (RuO2, TiO2, IrO2,) anódot is olcsón kapni hozzá amivel korlátlan mennyíség készíthető és nem esik szét mint a grafit. A kálium-perklorát jóval bonyolultabb de az is elkészíthető házilag, igaz nem olcsón. mx5-kevin.blogspot.com, sufnipiro.wordpress.com részletesen foglalkozik a készítéssel. Linkek is vannak webshopokról, meg hogy mit hol kapni röviden van egy ismertető.


Magnéziumot kapni -325mesh, -400mesh, 40 mikron, külföldi webshopokból EU-n belül, nem éri meg készítgetni. Ez pont megfelelő finomságú villanó porhoz.

2023. ápr. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!