Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ebből mi lesz? 60%kálium...

Ebből mi lesz? 60%kálium nitrát+20%magnézium szulfát+15%alumíniumpor+5%kén

Figyelt kérdés

2014. ápr. 12. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:
hàt nem tudom, olyasmi mint a termit, biztos nem robban de nagy hõfokkal èg
2014. ápr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 3 perces bemutató a tényekben, hogy leégett egy családi ház, eddig ismeretlen okok miatt...
2014. ápr. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát....állítólag flash powder-nek kéne lennie de nem valami nagyon ég!
2014. ápr. 12. 20:15
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem tudod hogy a magnézium szulfát-ot mire használják?
2014. ápr. 12. 20:16
 5/10 C2H5OH válasza:

Ez egy borzasztóan gyenge lőpor ebben a formában. A magnézium-szulfát nem tudom miért van benne, hiszen már van oxidálószered. A reakció lényege a N2 fejlesztése kálium-nitrátból:


2 KNO3 + 4 Al + S -> N2 + K2S + 2 Al2O3


N +5 -> lement 0-ra, redukálódott -> oxidálószer a KNO3

Al 0 -> felment +3-ra, oxidálódott -> redukálószer az Al

S 0 -> lement -2-re, redukálódott -> oxidálószer a S, gyorsítja a reakciót és megköti a felesleges káliumot, nem keletkezik feleslegesen K2O az égés során.


Ez robbanni fog elég rendesen, én nem játszanék vele.

2014. jún. 12. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát... nem nagyon robban... csak fortyog meg ilyesmi...
2014. júl. 30. 20:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, élsz még?
2014. aug. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Élek hát!
2014. aug. 25. 10:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor minden rendben! ;)
2014. aug. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez a recept így hülyeség,a helyes recept tiszta kálium nitrát magnéziumpor (mint elemi fémpor) és kénpor (mint elemi kén).Kálium nitrátot kapsz műtrágyaként (szintén ha a káliumon és nitrogénen mást feltüntetnek benne az nem kálium nitrát lásd csomagolás hátoldala N13.7% K2O46.3%).Elemi kénport kapsz ventillált kénpor néven,és magnéziumot ami 75% magnézium 25% aluminium ötvözet bojler anódként kapsz.Na ebből már egy erős nagyfényű huppanós keverék lesz ami amit a gyári petárdákban is használnak.Ezzel már jó nagyokat lehet robbantani. A titka a jól porítottak legyenek az összetevők, jól kimértek,jól legyenek átszárrítva,és a magnéziumport kezelni kell 4% lenolajjal amit rá kell majd szárrítani.Itt külön a kálium nitrát magában a magnéziummal is erősen egy szemvillanás alatt elpukkan.De a magnézium por kénnel keverve kálium nitrát nélkül is elpukkan.Próbáld ki 50% Kálium Nitrát+40% Magnézium+10% kén ezzel jó nagyot lehet robbantani.A keverék amúgy a villanó porok széles családjába tartozó keverék.Nem egy ilyet kevertem már ki.Ha veszel hozzá faszenet már tudsz lőport is csinálni az adott alapanyagokból.


Ilyen lesz itt vannak videók: https://www.youtube.com/results?search_query=kno3+mg+s

2016. jan. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!