Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Le lehet valahogy küzdeni a...

Le lehet valahogy küzdeni a kényszerbetegséget?

Figyelt kérdés
Nem diagnosztizálták nállam de szerintem az vagyok. Pl: nem fogom meg a kilincset sehol mert félek, hogy elkapok valamit, a pohárból csak akor iszok ha háromszor elmosom, a tányérból is csak akor eszek ha háromszor elmosom, evőeszközöknél ugyan ez. De van más is nyilvános helyen nem megyek el a mozsdóba mert félek, hogy ott elkaphatok valamit, othon is csak úgy használom a wc-t, hogy háromszor letörlöm. A wc lehúzót is csak zsebkendövel vagy valamivel merem lehúzni. Nagyon elhatalmasodott rajtam régen nem voltam ilyen mit tegyek? 19L

2014. ápr. 20. 22:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ez ilyen higiénia mánia. Igazából butaság amit csinálsz, főleg, hogy a baktériumok mindenhol ott vannak, belélegzed őket, rajta vannak az ételen, a ruháidon, a nyelveden, mindenhol. A csók pl. kész fertő, ha te látnád mennyi baktériumot "veszel át" a másiktól mikor smárolsz vele, szerintem többet férfira nem néznél. Attól, hogy a kilincset papírzsebkendővel fogod meg, semmivel sem leszel higiénikusabb úgyszintén. Egyszerűen csak holnaptól felejtsd el ezeket. Én soha nem csináltam ilyeneket, mindent egyszer mosok el, van macskám/kutyám, utánuk sem mosok kezet ha simogatom őket, és 17 életévem alatt soha semmit nem kaptam el tőlük, meg máshonnan sem. Te sem kapnál.
2014. ápr. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szerintem ezt sokan nem értik meg, hogy hiába próbálom meg abahagyni nem tudom. Ezt 3 éve próbálom leküzdeni de nem megy. Nem olyan, hogy akkor malyd holnaptól ezt elfelejtem. Ha nem csinálom ezeket rosszul leszek szó szerint.
2014. ápr. 21. 07:27
 3/16 hosszúhajú ***** válasza:
20 éve vagyok kényszerbeteg. és igen ki lehet belőle gyógyulni, nálam rengeteget enyhült. Komplex kezelés a legjobb rá, ami terápiából és gyógyszerből áll. Nem ajánlatos rögtön ráállítani valakit gyógyszerekre, de ha te már 3 éve próbálkozol, akkor ennek már itt az ideje. kerületi pszichiátria, vagy sztk-ban ideg gondozó, ezek ingyenesek. El kéne mondanod milyen tünetekkel küzdesz és mióta, és azt is, hogy a napi munkában mennyire nehezít meg. Ha nincs nagy kihatással az életedre, napi dolgaidra, akkor a doki felírhat egy kisebb gyengébb gyógyszert, ezt ő majd megítéli. És van rá terápia is. A kényszerbetegség olyan, hogy hiába mondod magadban, hogy nem,nem törlöm le még egyszer, addig nem hagy nyugodni, míg meg nem teszed. És szorongató érzés, ha nem tudod megtenni. Ha hagyod elhatalmasodni, egyre több és több rituáléra lehet szükséged. Ez egy szépen kezelhető betegség. Akiket komplexen kezelnek, többnyire elég jó eredményt érnek el. Ne engem vegyél alapul, mert engem félrekezeltek, más egyéb dolgok miatt.
2014. ápr. 22. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 hosszúhajú ***** válasza:
ja, egyedül egyébként ne próbálkozz - látod eddig se jött be - vagy terápia vagy gyógyszer kell - sok év tapasztalattal írom.
2014. ápr. 22. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál de nem utaltak be sehová, gyógyszert sem kaptam. Egyszerűen hazaküldtek. Pedig már annyira elhatalmasodott rajtam, hogy suliba se járok.
2014. ápr. 22. 06:55
 6/16 hosszúhajú ***** válasza:

ne háziorvoshoz menj!!!!!!!!!!!!!!

és nem kell beutaló az sztk pszichiátriára.

Ez tényleg komoly, ha már suliba sem jársz. Egyenesen most menj be.

nem értem a dokidat!

2014. ápr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Pszichiátrián voltam onnan küldtek el.
2014. ápr. 22. 15:52
 8/16 hosszúhajú ***** válasza:
Te jó Ég, ezek hülyék. Elmondtad, hogy már nem jársz suliba a kényszerek miatt, és ők erre hazaküldtek? Elmondtad hogy 3 éve tart és hazaküldtek: Őrület! nem is tudom erre mit válaszoljak! Felháborodtam. Nem tudsz valami másik kerületbe menni, vagy fizetett dokihoz? Mert ennek nincs más módja, magadtól nem megy. Nem tudom mit tanácsoljak, ha ilyen felelőtlenek.
2014. ápr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mindent elmondtam persze. 4 orvosnál voltam kettő azt mondta ne hisztizzek, ne játszam meg magam. Egy hazaküldött, a másik meg azt mondta nem utal be kórházba mert nem vagyok őrült. De egyébként gyógyszer minden nélkül elküldtek. Már kezdek félni, hogy senki nem ért meg.
2014. ápr. 22. 16:03
 10/16 hosszúhajú ***** válasza:
na ezek miatt az orvosok miatt vagyok 20 éve kényszerbeteg erről beszélek. Mert ha az ember időben kap normális segítséget akkor pikk pakk megy. Én megértelek! Kitalálunk valamit, és én utána nézek mit lehet tenni. Hányadik kerületben laksz?
2014. ápr. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!