Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gumilövedékes fegyver?

Gumilövedékes fegyver?

Figyelt kérdés
Helló! A Minap nézegettem videókat, gáz és gumilövedékes pisztolyokról. Szóval úgy döntöttem hogy fogok vásárolni önvédelmi célokból egy gumilövedékes pisztolyt. Na de nem találok sehol a neten. Hol lehet ilyeneket kapni? Elvileg legálisan lehet venni engedély nélkül. Valami WebShop nincs? Vagy legalább valami weboldal ahol le vannak írva a Mo.-n kapható márkák az áraikkal együtt? Jah még egy kérdés. Ha mondjuk kilőttem egy gumilövedéket, akkor ha azt megkeresem, fel lehet használni még egyszer?

2014. ápr. 22. 20:18
 1/9 kovpet ***** válasza:

Webshop jogi akadályok miatt nincs. Csak személyesen vásárolható az ilyesmi, még futárral sem küldik el, mert tilos.

fegyverbolt.eu, fovadaszbolt.hu, daisy.hu, stb, nézd meg ezeket.


A gumilövedék meg (ha nem sérült meg) újra felhasználható, ha megtalálod :)

2014. ápr. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Gumilövedéket lőni képes gáz-riasztó pisztolyokat jellemzően erre szakosodott fegyverboltokban lehet kapni. A vidéki vadászboltok jellemzően nem forgalmazzák őket, vagy rohadt drágán, túlárazva. Sok ostoba vadászboltos (olyan boltok, amiknek nem a lőfegyverek, vagy a gáz-riasztó fegyverek a fő profilja, csak árulja őket mert lehet) még azt is hiszi, hogy a gumilövedékes tilos, vagy például hogy csak otthonra lehet tartani.


Webshop nincs. Fegyvert és töltényt nem lehet forgalmazni újonnan, neten keresztül. El kell menni a boltba (vagy még jobb: ismerőst elküldeni ha ő van közelebb) és megvenni személyesen a fegyvert és a töltényeket hozzá.

Ami még opció: Neten használtat venni.

Ha ez játszik, akkor itt van a három legértelmesebb hely:

[link]

[link]

[link]

A harmadik link (fórumtopic) látásához regisztrálnod kell az adott fórumra és csak aztán a linkre kattintani.


Tényleg vehetsz legálisan, mindenféle engedély nélkül és magánterületen belül tarthatod is. Ahhoz hogy az utcán is nálad lehessen (vagy bárhol a lakáson/házon kívül) a rendőrségtől kell viselési engedélyt kérned, ami kb. 2-5 ezer forintba fáj és 1 hónap alatt készül el, ha elmúltál 18 éves és bünteten előéletű vagy.


A kilőtt gumilövedék nagyjából egyben marad, de általában égésnyomok vannak rajta és megszaggatódik kicsit. Gyakran a fegyverben lévő akasztó félig félbevágja. A 10 és 11 mm-es gumilövedék jellemzően 20 forint/db, a 12 mm-es gumilövedék pedig 25 forint. 50 darab 1000-1250 forint.

Azt gondolom hogy az egy büdös szarrágó Tesco gazdaságos paraszt, aki ezek után az árak ismeretében 20-25 forintos gumilövedék újrafelhasználásán gondolkodna.

A fegyóba elölről kell a gumilövedéket (20-25 forint) tölteni és hátulról a riasztótöltényt (ez a kvázi vaktöltény), ami meghajtja és kilövi. Ez jellemzően 90 forint/darab. 1 lövés ilyen gumilövedékes fegyverekkel tehát kb. 110-120 forint.


Magyarországon újonnan kapható típusok és reális bolti áraik:

Alfa G030: 47-50 ezer (+3 ezer forint MKH-kártya)

Zoraki R1 (GG): 45-46 ezer

Keserű Pitbull: ~31 ezer


Ha ennél drágábban találod őket valahol, akkor az átbaszás. Az Alfát újonnan ebben a boltban tudod megvenni:

[link]

A Zorakit és a Pitbullt több helyen is árulják, de itt fix, hogy mindkettő megtalálható:

[link]

[link]

2014. ápr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindhárom fegyver ugyanakkora méretre. A Zorakinak a csöve 12 mm-rel rövidebb a másik kettőénél. A Pitbull csak 500 grammos (mert alumínium tokja van), a másik kettő viszont 700 grammos. A Pitbullnak gyárilag nincsen kakasa, hogy ne akadhasson el a fegyver a ruhában rántáskor, plusz élesben senki sem húzogatja fel a fegyver kakasát. A Pitbull csak fekete színben létezik. Az Alfa fekete és nikkelezett színben van. A Zoraki fekete, nikkelezett és titán színekben (az utóbbi ilyen grafitszürke színt jelent).

Élettartam tekintetében az Alfa a legjobb (mert cseh), szorosan mögötte ott a Zoraki. Az élettartama mindkettőnek minimum 1000 lövés. A Pitbull élettartama 500 lövés MINIMUM (tehát lehet több is).

Erő: Kb. egyforma erővel lövik ki a gumilövedéket. Vannak Joule-bu zi emberek, akik azt nézik hogy "jajj, ez 10 Joule-lal többet tud papír szerint, ezért ezt veszem", de ez ökörség. Engem lőttek már hátba 25 Joule-lal irreálisan vastag ruházat mellett (teszt volt) és az is elképesztően fájt. Az Alfa 40-60 Joule, a Pitbull 40-50 Joule, a Zoraki 50-70 Joule körül tud. Aki nem a jövőből jött és Terminátornak hívják, annak a 40 Joule is úgy fáj, mint mondjuk a 70, szóval felesleges a Joule-bu zulás, ahogy mondtam. Ne ez alapján válassz.

A Zorakiba a 12 mm-es gumilövedék nagyon nehezen tölthető be és utána is le kell vágni a végéből hogy ne lógjon ki és akadályozza a dob forgatását. Én 11 mm-es gumival töltve hordom. A másik kettőbe gond nélkül belemegy a 12 mm-es gumilövedék (picit nagyobb a dobfuratuk).


Tételesen viszont mindhárom fegyver ugyanannyira jó arra, amire kitalálták: Ha megtámadnak az utcán, akkor önvédelmi távolságról mellbe lőheted velük a támadót 2-3-4-szer, ami elképesztően fog neki fájni. Ha ez nem állítja meg, akkor pedig fejbe lőheted, amitől jó eséllyel eszméletét veszíti (vagy ha szembe lövöd, akkor kilövi a szemét), aztán pedig lelécelhetsz a helyszínről és nem raboltak ki/vertek meg/öltek meg téged a nálad lévő 1000 forintért vagy csak úgy, szórakozásból. Szerintem a három közül nyugodtan választhatsz az alapján (ha van pénzed), amelyik a legjobban tetszik.


Alfa (nikkelezett):

[link]

Zoraki (nikkelezett):

[link]

Pitbull:

[link]


Nekem egy Zoraki R1 (GG)-m van viselésivel, ezen kívül már rábeszéltem a nagypapámat otthonvédelemre egy Keserű Pitbull vételére és egy barátomat szintén Keserű Pitbull megvételére és arra hogy hordja is rendszeresen.

2014. ápr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valószínűleg be fogok szerezni egy Keserű Pitbull-t! :)
2014. ápr. 23. 20:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó döntés! Nem tudom mennyire vagy kezdő a nem halálos önvédelmi cuccok terén, de itt van pár kéretlen, de hasznos tanács.


1. Tartalékba legyen nálad gázspray, lehetőleg 2 darab is. Kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy A, a fegyverrel durrogtatni nem kéne, mert mondjuk nagy tömeg van körülötted és még ott nem vagy életveszélyben. B, kutyatámadás ellen jobb egy gázspray, mint egy gumis. C, harc közben esetleg kifogy a pisztoly/kiverik a kezedből a pisztolyt/meghibásodik a pisztoly, akkor ezekben az esetekben legyen még mihez nyúlni, hiába ezekre nagyon kicsi az esély.


2. Övtokot vegyél hozzá, ha hordani akarod. Ne a táska alján, ne zsebben, ne hónaljtokban, hanem az erősebb kezed oldalán, a csípőd mögött egy övtokban, ahonnan a leggyorsabb az elővétel. A Pitbullt nagyon kényelmes hordani egy ilyen övtokban, mert könnyű és a markolata sem dudorodik ki a ruha alól, viszonylag kicsi van neki, de még pont kényelmes fogású.


3. A költségekre a fegyver ténylegesen árán kívül még számolj rá egy 10-est. Egy alapszintű fegyvertok 3 ezer forint körül van. A viselési engedély helytől függően 2 vagy 5 ezer forint és legalább 50 riasztótöltényt és gumilövedéket is vegyél elsőre hozzá, (riasztóból Umarex vagy Walther típusút, ha lehet) ami szintén jó 5 ezer forint.


4. Gyakorolj vele! Lóf aszt nem ér semmilyen lövedéket kilövő fegyver (legyen akár gumi, akár éles), ha nem gyakorolnak vele. Ugyanis lehet bármilyen erős, ha nem találsz vele. Stresszhelyzetben pedig mindenki még sokkal szarabb lövő, mint nyugodt körülmények között, céltáblára lövöldözve. Szánj rá egy-két havonta mondjuk 1500 forintot arra, hogy kilőj 2-3 tárat a fegyverből valamilyen emberi mellkas méretű célra, 3-4 méterről. Ha ez nincs meg, akkor felesleges az egész és jobban jársz egy csak gázos pisztollyal, ami lövedék helyett gázfelhőt lő ki magából.

Ugyanilyen fontos a gyors elővétel gyakorlása. Abból az utcai ruhából gyakorold az elővételt, amit nap mint nap hordani szoktál. Én is szoktam gyakran. Ha hazaértem, nem vetkőzöm le, csak lekapom a cipőmet és úgy ahogy vagyok (kabátban, vagy amiben éppen), beállok a tükör elé és jó néhányszor elgyakorlom a gyors előrántást.

2014. ápr. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a keserű termékek főleg a pitbull minősége ,és megbízhatósága, erősen megkérdőjelezhető.
2014. jún. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A Pitbullt néhány hete (1-2 hónapja) lehet kapni már acél és alumínium dobbal is.

A "régi" Pitbullok mind spiáter dobosak voltak, annak ellenére, hogy a tok alumínium volt. Ezáltal spiáterből volt például a dobforgató koszorú is.

Most már csak az acéldobos és alumíniumdobos Pitbullokat lehet kapni újonnan. Nézd meg a Keserű honlapját.

Egyébként a régi spiáterdobos Pitbull is kibírt 500 lövést gumilövedékkel, ha a szabvány 12 mm-essel töltötték elölről és hátulról pedig átlagos erejű riasztótölténnyel (mondjuk NEM Lapuával).


Való igaz, hogy volt esély a gyári hibákra. A barátom Pitbullját is vissza kellett vinni garanciális javításra 30 lövés után. De azóta hogy ingyen megjavították neki, már lőtt vele több mint 100-at megint és semmi baja, a mai napig hordja is.


És te is tudod, hogy a termékeik ára valahol tényleg determinálja a minőségüket is, de azt is hogy tömegesen ez eladható. Szerinted mennyit adnak el a 32 ezer forint körüli árú Pitbullból és mennyit a 42-50 ezres Zorakiból és Alfából? A Keserűből nagyságrendekkel többet, mint a másik kettőből.


Rosszabb, de még mindig használható minőségű és ha a konkrét terméket rendesen kipróbálod és nem jön elő belőle hiba mondjuk 30-50 lövés után sem, akkor lehet hordani nyugodtan.

2014. jún. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
zoraki r1 gg mindenképpen a keserű nem megbízható,az alfák drágábbak ,és gyengébbek is valamivel.
2016. ápr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

tehát lehet neten vásárolni és futárral elhozatni, csak meg kell keres ni azt a boltot...

"Eladó weboldalán nem kínál eladásra vásárlási engedélyhez kötött terméket. Az eladásra kínált termékek szabadon megvásárolható, szabadon tartható termékek. Légfegyver, szén dioxid vagy levegő hajtógázzal üzemelő légfegyver, gáz-riasztó fegyver megvásárlásához szükséges a 18. életév betöltése. Ezen termékeket vásárló abban az esetben vásárolhatja meg, ha regisztráció során nyilatkozik, arról, hogy 18. életévét betöltötte. Airsoft fegyvereket vásárló abban az esetben vásárolhatja meg, ha regisztráció során nyilatkozik, arról, hogy 14. életévét betöltötte.

A termékek ára házhozszállítás esetén magában foglalja a csomagolás költségét és a biztosítást."

2016. júl. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!