Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Diákmunka 14 éves kortól?

Geri2000 kérdése:

Diákmunka 14 éves kortól?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják hogy max csak 15 éves kortól lehet diákmunkát vállalni. De én hallottam és láttam is olyat hogy 14 éves diák végzett munkát szülői beleegyezéssel. Igaz lehet ez, a mai torvények szerint?

2014. ápr. 23. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Munkavállalóként munkaviszonyba főszabály szerint akkor léphetsz, ha a 16. életéved betöltötted. Abban az esetben azonban, ha már elmúltál 15 éves és általános iskolában, vagy szakiskolában, illetve középiskolában (gimnáziumban, szakközépiskolában) nappali tagozaton tanulsz, az iskolai szünetek alatt (nyári szünet, téli szünet) szintén létesíthetsz munkaviszonyt. További lényeges feltétel, hogy a 16 éves korod alatti, szünidő alatti munkavégzésedhez a munkáltatódnak be kell szereznie a szüleid hozzájárulását is [A Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. törvény (továbbiakban: Mt.) 72. §-a].


[link]


15 év alatt tök mind egy hogy a szülő bele egyezik-e vagy sem, mert az így is úgy is fekete munka, és büntetik.

2014. ápr. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem,15.5 éves kortól szülő engedélyezésével vállalhat a fiatalkorú diákmunkát,16.életév betöltése után nem szükséges szülöi beleegyezés a munkavállaláshoz,viszont csak bizonyos munkakörök betöltése engedélyezett ( pl. pénztáros csak 18.életévét betöltött személy lehet)


Mivel 14 éve személy nem fiatalkorú ezért ez gyermekmunkának minösül ami szabálysértő.

2014. ápr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Lehet de nem fogsz találni
2015. aug. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!