Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Merjek Ebayről Iphonet rendelni?

Merjek Ebayről Iphonet rendelni?

Figyelt kérdés
2014. máj. 1. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
ne...
2014. máj. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd kérek h miért ne?
2014. máj. 1. 13:29
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Azért ne, mert kifizetsz érte egy rakás pénzt és nemis tudod mit kapsz!
2014. máj. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%

Mert szép szóval replika lesz, vagyis hamisítvány


Vámot és áfát is kell fizetned, nyilván nem az EU-ból vennéd hanem a távol-keletről.


A távolság miatt garanciális és szerviz ügyeket nem tudnál intézni.


Fel kell fogni, hogy eredeti iPhone-t nem lehet töredékáron venni. Aki olcsón árulja, az vagy hamisat árul, vagy nincs is a birtokában a telefon, csak lehúzza az embereket (ez Magyarországon jellemző)


Ha te nem engedhetsz meg magadnak egy igazi iPhone-t magyar szolgáltatótól (Vodafone, stb), akkor az nem neked való. Érted? Pont az ilyen ácsingozó szerencsétlenekre vannak ráállva a csalók, akik apróhirdetési oldalakon keresik áldozataikat.

2014. máj. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
kedves utolsó : egy icuri-picurit visszavehetnél az arcodból és tudd már hogy kit nevezel ácsingozó szerencsétlennek...
2014. máj. 1. 15:27
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Jó, a stílussal gond lehet, de a tartalom helytálló. Itt is érvényes az olcsó húsnak híg a leve mondás. Én csak azt akarom, hogy ne fázzanak rá annyian.
2014. máj. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

Sok hülyeséget leírtak neked. Ne foglalkozz vele.

Olyan eladótól vásárolj, akinek sok eladása volt már, s az értékelése közel száz százalékos, vagy 100%.

Ugyanis ebben a rendszerben (mint nálunk a Vaterán/Teszveszen) eladó és vevő kölcsönösen értékeli egymást.

A Top-rated seller részben nézd az értékelést.

Itt van pl. ez:

[link]

Neki a 273 ezer pozitív visszajelzés mellett csak 2 ezer negatívja van. Ennek egy része lehet rosszindulat is.

A garancia érvényesítése gond lehet, ezzel mindenképpen számolj.

Bár vannak olyan brandek, amelyek márkaszervize vállalják a bárhol is vásárolt, blokkal rendelkező termék garanciális javítását. Ám ez is csak hivatalos forgalmazótól származhat. Ha az eladó ilyen, akkor működhet.

Kérdés, ez a termék mennyire szokott gyári okra visszavezethetően meghibásodni. Ha nagyon-nagyon tuti, szinte soha nem romlik, az ár meg jóval kedvezőbb, akkor nem érdekes igazán a garancia.

Amire még figyelj: Ha az árucikk az unión kívülről érkezik, akkor vámot is fizetned kell.

Tehát nem az eladó székhelye/lakhelye érdekes, hanem a beszerzés helye. Pl. lehet az eladó egy berlini német, de kínából rendeli az árut (ami el sem jut hozzá, közvetlenül neked szállítanak).

2014. máj. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
A lényeget én is elmondtam, ami leginkább érinti a vásárlót: vám, áfa, garanciális háttér hiánya.
2014. máj. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező nézze meg azt a "csak" 2 ezer negatív feedbacket. Elég sokkoló tapasztalatok vannak benne.
2014. máj. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Reka:3 válasza:
Szerintem merj nagyon megbizhato oldal! En is rendeltem onnaan mar egy csomo dolgot es mindig azt kaptam aamit megrendeltem.
2014. máj. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!