Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » éneklésnél hogy kell támasztani?

éneklésnél hogy kell támasztani?

Figyelt kérdés
2014. máj. 24. 16:57
 1/1 anonim válasza:

Szia! :)


Nem tudom, hogy él-e még a kérdésed, de azért megpróbálok lényegre törően válaszolni! :)

Gondolom könnyűzenével foglalkozol (ha te is énekes vagy). Én klasszikus éneket tanulok, de szerencsére a támasztás kérdése valószínűleg megegyezik a két stílusban.


Tehát: A támasz lényege, hogy egy mély, ( kezdetben szájon át vett!) levegővel, a tüdődet megtöltve, létrehozol egy levegőoszlopot. Ezzel működésbe hozod a rekeszizmodat, és az alhasi izmokat, amelyek segítségével folyamatosan tudod adagolni, és szabályozni a levegőt. Tömören ennyi, persze ez a gyakorlatban egyáltalán nem könnyű. Küldök egy videót, egy operaénekesnő kurzusáról, amiben a támasztással foglalkozik. A videón az látszik, amint nagyon lentre veszik az alanyok a levegőt, a súlyok is erre szolgálnak. De valójában még a hátadon is érezned kell a tágulást, ha helyesen csinálod, mert csak így jön létre a jó támasz. A videó akkor is hasznos lehet, ha könnyűzenével foglalkozol, mert mint említettem, szerintem ebben a dologban nincs különbség a kettő között. (Ha esetleg mégis a klasszikus ének érdekel, szívesen részletezem jobban! :) )


Üdv! :)


https://www.youtube.com/watch?v=hPLNAXUr0cg

2014. júl. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!