Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet, vagy kéne...

Cynthia97 kérdése:

Hogyan lehet, vagy kéne szponzort keresni (könyv kiadáshoz leginkább)?

Figyelt kérdés
Hamarosan befejezem az első könyvemet és egy ismerősöm azt javasolta, hogy először inkább szponzort keresek mint sem azonnal kiadót. Viszont sajnos azt már nem tudom, hogy is álljak ennek neki. Ehhez kéne a Ti segítségetek.

2014. máj. 25. 08:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen a könyved. Ajánlj fel neki valahány százalékot a bevételből. Ha úgy látja (a könyved minősége alapján), hogy ez mehet piacra, és sokat kaszál ezzel, akkor szponzorálja, az általad felajánlott százalék fejében. Ha nem, akkor nem. De a 'gazdag nagybácsi' is tudja neked szponzorálni, vagy olyan, akinek van sok pénze és pusziért csinálja csak neked. Amúgy meg az aranymosás (könyvmolyképző; tehetségkutató irodalmi pályázat) támogatja a könyvedet, ha első helyre kerülsz. A pályázat ingyenes.


Amúgy a kiadó (persze ha van pénzed és jó jövőt lát a műben) kiadja neked, még akkor is, ha egy eldugott polcon lesz a boltban, csak valamit neked kell fizetni (azt hiszem, a nyomtatást kell neked, mármint a papírokat; a kötést meg a borítást, a borítóképet és a tördelést ők fizetik, de ennek nézz utána )

2014. máj. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 wolferl válasza:

A könyvpiacon dolgozom, szponzort keresni kéziratra felesleges, be kell küldeni olyan kiadókhoz, ahol a legtöbb esély mutatkozik a megjelenésre. Műfaja válogatja, hogy hová.


Csak néhány példa:

Szépirodalom: Kalligram, Magvető, Libri, Jelenkor, Napkút, Scolar, Palatinus, Európa, Helikon, Kortárs, Noran. Szórakoztató irodalom: Libri, Alexandra, Ulpius-ház. Ismeretterjesztő: Park, Alexandra, Libri, Jaffa.


Mivel kéziratból túlkínálat van, a könyvpiac pedig egyre szűkül, ezért elég nehéz ma kiadni új kéziratot és hónapokig is eltart, míg válaszolnak. Ha van ismeretség, akkor persze sokkal könnyebb előtérbe kerülni. Ha anyagi hasznot látnak benne, szintén működik a dolog, de ehhez valamivel fel kell kelteni a figyelmüket.


Saját kiadással nem érdemes megpróbálkozni, csak ha nagy egyéni tőke áll rendelkezésre, mivel sok pénzt kell elkölteni a kiadáson túl a forgalmazásra is. Ráadásul ha egy neves kiadó gondozza a kéziratot, az mindig hitelessé teheti a művet.

2014. máj. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szórakoztatónál a háromból kettő jelenleg nem is fogad és nem tudom mikor fognak újra. Remélhetőleg addigra én is befejezem.

Én még nem is hallottam szponzorokról :)

2014. máj. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!